پیروزی استقلال برابر پرسپولیس صدرنشین

هاتف امروز: تیم فوتبال استقلال تهران با پیروزی ۳ بر ۲ در حساس ترین دیدار هفته بیست و یکم لیگ برتر مقابل پرسپولیس صدرنشین روند رو به رشد خود را تکمیل کرد.

به گزارش هاتف امروز، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران به عنوان شهرآورد پایتخت از ساعت ۱۵ در چارچوب هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد.
پرسپولیسی ها که در همان آغاز بازی صاحب توپ و میدان شده بودند خیلی سریع توانستند در دقیقه ۴ این مسابقه توسط سروش رفیعی به گل نخست برسند تا با خیالی راحت تر کار را دنبال کنند.
شاگردان منصوریان پس از دریافت این گل هم نتوانستند زیاد صاحب توپ و میدان بمانند و این بازیکنان پرسپولیس بودند که با گردش توپ اجازه موقعیت سازی را به بازیکنان استقلال نمی دادند و در دقیقه ۱۰ بازهم پرسپولیس صاحب یک موقعیت خوب شد و وحید امیری با یک سانتر دقیق مهدی طارمی را در فرصت گلزنی قرار داد که ضربه سر طارمی با فاصله کم از بالای دروازه رحمتی به اوت رفت.
اما جریان شهرآورد ۸۴ از دقیقه ۱۸ کاملا متفاوت شد و فرشید اسماعیلی هافبک جوان استقلال با یک ضربه زیبا و غافلگیر کننده دروازه بیرانوند را گشود و کار را به تساوی کشاند.
استقلالی ها که با به ثمر رساندن گل تساوی با روحیه بیشتری کار خود را دنبال می کردند خیلی سریع در دقیقه ۲۰ با ضربه سر زیبای علی قربانی گل دوم خود را به ثمر رساندند تا این بازی با نتیجه ۲ بر یک پیگیری شود.
امید ابراهیمی از استقلال با دریافت کارت زرد دقیقه ۲۲ نخستین کارت شهرآورد ۸۴ را به نام خود ثبت کرد.
کاوه رضایی در دقیقه ۴۴ بازهم از اشتباهات پرتعداد خط دفاعی پرسپولیس استفاده کرد و موفق شد در میان بهت و حیرت هواداران سرخ در ورزشگاه آزادی،گل سوم استقلال را به ثمر برساند تا نیمه نخست با نتیجه ۳ بر یک به سود آبی پوشان پایتخت به پایان برسد.
غیبت کمال کامیابی نیا در نیمه نخست به شدت برای پرسپولیس احساس شد و به نظر می رسد برانکو در غیاب هافبک دفاعی توانمند خود از ترکیب مناسبی در خط دفاعی استفاده نکرد تا این تیم مانند همیشه شادابی لازم را نداشته باشد.
با شروع نیمه دوم دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند و استقلالی ها با توجه به زدن ۳ گل در نیمه نخست برای حفظ این نتیجه راهی زمین شدند.
بازیکنان پرسپولیس تا دقیقه ۸۷ هم این شکست را باور نداشتند و همچنان با غرور خاصی که از ابتدای بازی با آن راهی میدان شده بودند به کار خود ادامه دادند.
بازیکنان جوان استقلال که با ارایه یک بازی حساب شده توانستند ستاره های پرسپولیس را زمین گیر کنند تا پایان نیمه دوم هم با بازی منطقی خود فرصتی را در اختیار پرسپولیس قرار نداد.
منصوریان برای حفظ این نتیجه در دقیقه ۶۲ علی قربانی زننده گل دوم خود را از بازی خارج کرد و مجید حسینی مدافع جوان آبی ها را راهی میدان کرد.
برانکو هم که رفته رفته بازی را از دست رفته می دید در دقیقه ۶۸ دست به تعویضی عجیب زد و رامین رضاییان مهره هجومی خود در سمت راست زمین را از بازی بیرون آورد و علی علیپور را روانه میدان کرد. رضاییان که از تعویض خود ناراحت بود باند های دستانش را به زمین زد و روی نیمکت نشست.
علیرضا منصوریان در دقیقه ۶۹ خسرو حیدری را از زمین بیرون آورد و مجتبی حقدوست را جای او وارد میدان کرد.
پس از حاشیه ایجاد شده میان رحمتی و سید جلال حسینی فغانی هر دو این بازیکنان را با کارت زرد خود جریمه کرد اما با گذشت کمتر از یک دقیقه از این اتفاق سید جلال حسینی در دقیقه ۹۳ موفق شد دروازه رحمتی را باز کند و نتیجه بازی ۳ بر ۲ شود.
نکته قابل توجه این مسابقه اخراج رحمتی پس از این گل بود و با توجه به اتمام تعویض های منصوریان در این بازی آنها مجبور شدند از مجید حسینی مدافع خود در درون دروازه استقلال استفاده کنند.
در نهایت شهرآورد ۸۴ پایتخت با پیروزی شیرین استقلالی ها به پایان رسید تا شاگردان جوان منصوریان روند موفقیت های خود را ادامه دهند.
تیم استقلال این مسابقه را با ترکیب سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، لئوناردو پادوانی، رابسون جانواریو، میلاد زکی پور، امید ابراهیمی، بهنام برزای، امید نورافکن، فرشید اسماعیلی، علی قربانی و کاوه رضایی آغاز کرد.
پرسپولیس نیز با ترکیب علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، رامین رضاییان، فرشاد احمدزاده، سروش رفیعی، محسن مسلمان، صادق محرمی، مهدی طارمی و وحید امیری به میدان رفت.
علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال ایران قضاوت این دیدار را برعهده دارد.
پرسپولیس با این شکست همچنان با ۴۷ امتیاز در صدر جدول ایستاده است و استقلالی ها نیز با ۳۷ امتیاز در جایگاه سوم جای خود را مستحکم کردند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.