توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد برای تحقق عدالت آموزشی

هاتف امروز: معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با اشاره به آخرین تغییرات آیین‌نامه‌ای دانشگاه در مقاطع مختلف، از ماموریت‌گرا شدن واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در آینده خبر داد و گفت: بی‌اثر کردن نمرات مردودی دانشجویان کارشناسی ارشد برای ورودی‌های مهر ۹۵ به بعد مهم‌ترین تغییری بود که در آیین‌نامه آموزشی کارشناسی ارشد اتفاق افتاد.

به گزارش هاتف امروز به نقل ازروابط عمومی دانشگاه آزاد، دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد با اشاره به آخرین تغییرات آیین‌نامه‌ای دانشگاه، گفت: یکی از مهم‌ترین تغییرات آیین‌نامه‌ای در دوره‌های کاردانی و کارشناسی بی‌اثر کردن نمرات مردودی برای دانشجویان بود که در حال حاضر این موضوع اجرا می‌شود.
وی افزود: همچنین بی‌اثر کردن نمرات مردودی دانشجویان کارشناسی ارشد برای ورودی‌های مهر ۹۵ به بعد مهم‌ترین تغییری بود که در آیین‌نامه آموزشی کارشناسی ارشد اتفاق افتاد.
حسین زاده لطفی ادامه داد: از سوی دیگر بر اساس مصوبه هیات رئیسه دانشگاه مقرر شد در خصوص دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی ۹۴ به بعد اگر دانشجویی در یک درس بیش از یک بار نمره مردودی داشته باشد، فقط یک نمره مردودی در معدل او لحاظ شود. آیین‌نامه جدید دانشجویان دوره دکتری تخصصی در خصوص آزمون جامع نیز ابلاغ شد که تمام مسائل بصورت منسجم در این آیین‌نامه آمده است.
وی توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تحقق عدالت آموزشی را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این دوره مدیریت دانشگاه دانست و اظهار داشت: در دوره مدیریت جدید در مقاطع کاردانی ۹۶درصد، کارشناسی ۹۱ درصد، کارشناسی ارشد ۷۱٫۷ درصد و دکتری تخصصی۴۹٫۱ درصد از پذیرفته‌شدگان در واحدهای مختلف بومی‌گزینی شده‌اند که دارای اثرات مثبت فرهنگی است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ هزار و ۸۰۲ عضو هیأت علمی تمام‌وقت، ۳۷ هزار و ۸۹۸ عضو هیأت علمی نیمه‌وقت و مدعو و جمعاً ۶۹ هزار و ۷۰۰ عضو هیأت علمی با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند.
حسین زاده لطفی در خصوص آمار مربوط به تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: هم‌اکنون ۳۰٫۵ درصد دانشجویان این دانشگاه در حوزه تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند، این در حالی است که در دانشگاه‌های دولتی به ازای هر استاد واجد شرایط، ۲٫۷ دانشجوی دکتری تخصیص یافته که در دانشگاه آزاد این مقدار تقریباً نصف ظرفیت اساتید دانشگاه‌های دولتی است؛ در نتیجه هر استاد به طور همزمان پنج دانشجوی دکتری دارد، البته باید این را هم در نظر گرفت که در سال جاری، ۵۳ درصد از کل تحصیلات تکمیلی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه تاکید کرد: در آینده باید با مدیریت رشته محل‌ها، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را به سمت ماموریت‌گرایی سوق دهیم.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.