یک فوتی و ۶۰۰ مصدوم بستری‌شده در سراسر کشور

هاتف امروز: مراسم چهارشنبه‌سوری در سراسر کشور در حالی آغاز شده ‌که گرچه حوادث و تلفاتی بر جای گذاشته، اما پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که امسال چارشنبه‌سوری با خسارات کمتری نسبت به سال گذشته برگزار شود.

به گزارش هاتف امروز، مراسم چهارشنبه‌سوری در سراسر کشور برگزار شده و تاکنون گزارش‌ها حاکی از مصدوم شدن حدود ۶۰ تن در سراسر کشور در حوادث این شب تا به این لحظه بوده‌است. همچنین یک نوجوان ۱۴ ساله در جنوب تهران که از ناحیه سر و سینه آسیب دیده بود، فوت کرده است.

تمامی دستگاه‌های امدادی و انتظامی در کنار نیروهای خدماتی در سراسر کشور در حالت آماده‌باش هستند تا این شب با کمترین حادثه و خسارت پشت سر گذاشته شود.

۱۹:۲۹

۵۷ مصدوم در چهارشنبه‌سوری امسال تاکنون

سخنگوی اورژانس کشور از مصدومیت ۵۷ نفر در مراسم چهارشنبه آخر سال تا این لحظه خبر داد.

مجتبی خالدی در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت چهارشنبه‌سوری اظهار کرد: تاکنون ۴۳ مصدوم حوادث چهارشنبه‌سوری در سراسر کشور به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و ۱۴ نفر نیز در محل، خدمات درمانی دریافت کرده‌اند.
وی اضافه کرد: در میان حادثه‌دیدگان ۵۰ نفر مرد و هفت نفر خانم بودند و خوشبختانه مورد فوتی در کشور نداشتیم.

به گفته سخنگوی اورژانس کشور، عمده‌ی این حوادث در ارومیه، تهران و اراک بوده است.

۲۰:۰۰

گزارشی از قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ؛

فوت یک نوجوان و مصدومیت ۲۱ تن

قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ از مرگ نوجوانی ۱۴ ساله در پی حوادث «چهارشنبه‌سوری» خبر داد.

به گزارش خبرنگار از قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ، بنابر آخرین گزارش‌ها در مجموع تاکنون ۲۱ نفر در حوادث «چهارشنبه‌سوری» در تهران مجروج شده‌اند که از این تعداد، ۱۲ تن در بیمارستان بستری شده و چهار مصدوم نیز در حال انتقال به بیمارستان هستند. پنج مصدوم نیز به شکل سرپایی خدمات درمانی دریافت کرده‌اند.

همچنین گزارش‌ها حاکی از این است که یک نوجوان ۱۴ ساله در پی این حوادث جان خود را از دست داده است.

۲۱:۱۳

انجام ۱۴۰ ماموریت از سوی آتش‌نشانی تهران

نماینده آتش‌نشانی در قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ، اعلام کرد که آتش‌نشانان تا ساعت ۲۰:۳۰ امروز ۱۴۰ ماموریت مرتبط با حوادث چهارشنبه‌سوری را در تهران داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار مستقر در قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ، نماینده سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره عملیات‌ها و ماموریت‌های آتش‌نشانی در چهارشنبه‌سوری، اظهار کرد: از ساعت ۱۷ تا ۲۰  امروز، ماموران ایستگاه‌های آتش‌نشانی در سراسر پایتخت ۱۴۰ مورد ماموریت برای اطفاء حریق داشته‌اند.

وی با بیان این‌که این ماموریت‌ها ناشی از حوادث چهارشنبه‌سوری بوده است، اظهار کرد: آتش گرفتن درخت و فضای سبز و همچنین ضایعات از جمله این حریق‌ها بوده است.

وی با اعلام این‌که در شهر تهران، آتش‌نشانان در آماده‌باش کامل هستند، گفت: استقرار عوامل آتش‌نشانی تا پایان مراسم چهارشنبه‌سوری در مناطق مخلف تهران ادامه خواهد داشت.

۲۱:۱۴

قطع دست و پای جوانی در پیروزی/ مصدومیت ۷۴ نفر در سراسر کشور

سخنگوی اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری در سراسر کشور را تا ساعت ۲۱ امشب، ۷۴ تن اعلام کرد.

مجتبی خالدی در گفت‌وگویی، با بیان این‌که تا به این لحظه ۷۴ تن در حوادث چهارشنبه‌سوری سراسر کشور مصدوم شده‌اند، گفت: یک نوجوان نیز در پی این حوادث جان خود را از دست داد.

وی همچنین از وقوع حادثه‌ای شدید برای مردی ۲۷ ساله در محله پیروزی تهران خبر داد و گفت: بر اساس انفجار مواد محترقه، دست و پای این مرد قطع شد.

۲۲:۵۲

مدیرعامل آتش‌نشانی تهران خبر داد: کاهش حوادث چهارشنبه‌سوری در پایتخت

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از کاهش چشمگیر حوادث چهارشنبه‌سوری سال جاری در پایتخت خبر داد.

سعید شریف‌زاده در گفت‌وگویی، درباره آمار حوادث چهارشنبه‌سوری اظهار کرد: خوشبختانه امسال با اقدامات انجام شده و همراهی شهروندان، آمار ماموریت‌ها و حوادث ناشی از چهارشنبه‌سوری کاهش زیادی داشت.

وی با بیان این‌که این اطلاعات بر اساس آمارها تا ساعت ۲۲:۳۰ امشب است، گفت: استقرار آتش‌نشانان تا ساعت ۲۴ امشب ادامه داشته و پس از آن نیز گشت‌های ما در نقاطی که لازم باشد، حضور خواهند داشت. ضمن اینکه ایستگاه‌ها نیز در آماده‌باش هستند.

۲۳:۰۵

توقیف ۵۴ خودرو هنجارشکن در چهارشنبه‌سوری تهران

۵۴ دستگاه خودرو هنجارشکن در شب چهارشنبه‌سوری امسال در معابر پایتخت توقیف شدند.

به گزارش خبرنگار مستقر در قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ، در مراسم چهارشنبه‌سوری امسال تعداد ۵۴ دستگاه خودرو که رانندگان‌شان اقدام به هنجارشکنی و اقدامات خلاف قانون کرده‌ بودند، توسط ماموران پلیس پایتخت توقیف شدند. با رانندگان متخلف این خودروها نیز برخورد قانونی صورت گرفت.

این خودروها که در نقاط مختلفی از معابر تهران توقیف شده‌اند، روانه پارکینگ شده، تا پایان تعطیلات نوروزی در پارکینگ خواهند بود.

تا پیش از این نیروی انتظامی اعلام کرده بود که برابر قانون با متخلفان در شب چهارشنبه‌سوری برخورد کرده، افراد هنجارشکن تا پایان تعطیلات نوروزی مهمان پلیس بوده و خودروهای‌شان نیز تا همین مدت در توقیف خواهد بود.

۰۰:۱۸، چهارشنبه، ۲۵ اسفند

چهارشنبه‌سوری آرام پایتخت به نسبت‌سال‌های گذشته/ کاهش ۱۵ درصدی تماس با ۱۱۰

چهارشنبه‌سوری ۹۵ در پایتخت در حالی به پایان رسید که به گواه آمار و شواهد موجود، نسبت به سال‌های گذشته در وضعیت بهتری برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار مستقر در قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ، رصد دوربین‌های کنترل ترافیک حاکی از این است که در حال حاضر مشکل ترافیکی در هیچ یک از معابر کلان‌شهر تهران وجود نداشته و شهر کاملا آرام است. همچنین شواهد حاکی از این است که مراسم چهارشنبه‌سوری در اکثر مناطق پایتخت به شکل محله‌محور برگزار شده است.

آخرین آمارها حاکی از این است که در سطح شهر تهران ۴۱ تن به دلیل حوادث چهارشنبه‌سوری دچار حادثه شده‌اند که یکی از این افراد جان خود را از دست داد.

از میان ۴۰ مصدوم نیز ۱۵ نفر به شکل سرپایی درمان شده و ۲۵ نفر نیز در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار گرفتند که از این تعداد نیز هفت نفر از شهرهای اسلامشهر، همدان و شهر قدس به بیمارستان‌های تهران منتقل شده بودند.

همچنین رصد آمار تماس‌ها با سامانه ۱۱۰ نشان می‌دهد که در چهارشنبه‌سوری ۹۵ نسبت به سال گذشته، تماس‌های مرتبط با چهارشنبه‌سوری ۱۵ درصد کاهش داشته است.

سردار حسین ساجدی‌نیا، رئیس پلیس پایتخت و فرمانده قرارگاه مشترک پلیس تهران بزرگ، در پایان از همکاری شهروندان با پلیس قدردانی و اعلام کرد که حوادث تا به این لحظه نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل کاهش چشم‌گیری داشته است.

وی همچنین با اشاره به نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی و تامین امنیت، از رسانه‌ها قدردانی و اعلام کرد که حضور ماموران پلیس در معابر تهران تا ساعاتی دیگر ادامه خواهد داشت.

۰۰:۴۸

رییس اورژانس اعلام کرد:

آخرین آمار مصدومان چهارشنبه‌سوری/ کاهش مصدومان بستری و سرپایی

رییس اورژانس کشور آخرین آمار ارایه خدمات درمانی به مصدومان چهارشنبه‌سوری را اعلام کرد.

دکتر پیرحسین کولیوند در گفت‌وگویی در این‌باره افزود: مجموع مصدومانی که تا این لحظه در سراسر کشور به صورت سرپایی درمان شده‌اند، به ٢٠٠٠ مصدوم رسیده است.

وی گفت: آمار مصدومانی که به‌صورت سرپایی درمان شده‌اند، نسبت به سال گذشته ٥٠ درصد کاهش داشته است.

کولیوند ادامه داد: همچنین ٦٠٠ مصدوم حوادث چهارشنبه آخر سال بستری شده و خدمات درمانی لازم به آن‌ها ارایه شده است.

رییس اورژانس کشور گفت: میزان موارد بستری مصدومان چهارشنبه آخر سال نیز  نسبت به سال گذشته ٢٩ درصد کاهش داشته است.

۰۱:۱۴

رکورد آرامش در چهارشنبه‌سوری شکست

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اعلام کرد که چهارشنبه‌سوری ۹۵ کم‌حادثه‌ترین چهارشنبه‌سوری در سال‌های اخیر بود.

سیدجلال ملکی در گفت‌وگویی، درباره حوادث ناشی از چهارشنبه سوری امسال گفت: همه ساله حوادث چهارشنبه‌سوری به دو بخش تقسیم می‌شود، یکی حوادث قبل از شب چهارشنبه‌سوری که از حدود دو ماه قبل از این شب آغاز می‌شود و دیگری حوادث شب چهارشنبه‌سوری.

وی با بیان این‌که حوادث قبل از فرا رسیدن چهارشنبه‌سوری معمولا شدت و آسیب بیشتری دارد، اظهار کرد: خوشبختانه امسال تا پیش از چهارشنبه‌سوری حتی یک مورد حادثه ناشی از انفجار مواد محترقه و هر نوع حادثه مرتبط با چهارشنبه‌سوری در تهران نداشتیم، این در حالی است که تا پیش از امسال رکورد کمترین حادثه پیش از چهارشنبه‌سوری در پایتخت مربوط به سال گذشته با ۲۲ مورد حادثه بود.

ملکی با اشاره به حوادث چهارشنبه‌سوری نیز گفت: جمع‌بندی این حوادث صبح چهارشنبه اعلام می‌شود، اما آمارهای اولیه حاکی از کاهش حجم عملیات‌ها و حوادث در این شب بود، به‌طوری در سطح شهر تهران تنها دو مورد حادثه انفجار گزارش شد که بلافاصله آتش‌نشانان در محل حاضر شدند.

وی درباره این دو حادثه گفت: یک حادثه در ساعت ۱۸:۵۹ دقیقه سه‌شنبه شب به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۳۱ و ۴۸ و گروه نجات ۱۱ به محل حادثه در خیابان اول نیروی هوایی، خیابان عباسی رهسپار شدند که در پی انفجار مواد محترقه، طبقه چهارم یک ساختمان چهار طبقه مسکونی طعمه آتش شد و چهار مرد جوان نیز به شدت آسیب دیدند.

ملکی اضافه کرد: حادثه‌ی دیگر نیز تنها چند دقیقه پیش از این حادثه در ساعت ۱۸:۲۲ در آدرس خزانه، بخارائی شمالی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که در پی آن در طبقه دوم یک ساختمان دو طبقه مسکونی قدیمی، به هنگام ترقه‌بازی انفجاری رخ داده و در جریان آن دو پسر نوجوان به شدت مصدوم و روانه بیمارستان شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان این‌که کمپین‌ها و اقدامات مختلف رسانه‌ها، هنرمندان و … موثر واقع شد، اظهار کرد: لازم است که از همکاری شهروندان با آتش‌نشانی قدردانی کنم.

انتهای پیام

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.