شوخیِ رییس جمهور ایران شدن!

هاتف امروز: رسم شده همه چیز را به شوخی می‌گیریم چه در رسانه چه در عالم واقع، حالا هم نوبت رییس جمهور شدن است شرایط کاندیداتوری برای تصدی پست اولین مقام اجرایی کشور در سطحی است که حتی مشورت هم نمی‌خواهد آن هم با خانواده!

به گزارش هاتف امروز، دومین روز از ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم از ساعت ۸ صبح امروز (چهارشنبه) در محل وزارت کشور آغاز شد و در ساعت‌های اولیه در غیبت شخصیت‌های سیاسی،  مردم عادی همچنان پای ثابت ثبت‌نام‌ها بودند.
در ساعت اولیه دومین روز ثبت نام‌ها یک جوان ۱۹ ساله برای رییس جمهور شدن وارد وزارت کشور شد و گفت که امروز بدون اطلاع دادن به خانواده‌اش ثبت‌نام کرده و معتقد است که رئیس‌جمهور تنها باید مطیع رهبری باشد.
یک جوان متولد ۱۳۶۸ هم که هنوز دانشجوی مقطع کارشناسی است پس از ثبت نام گفت که از حسن روحانی در کابینه خود استفاده نخواهد کرد.

در حالی که دومین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری صبح آرامی را می گذراند، حوالی ساعت ۱۱ حضور محمود احمدی نژاد، حمید بقایی و اسفندیار رحیم‌مشایی فضای ستاد انتخابات کشور را تغییر داد.

این سه نفر در میان ازدحام عکاسان و خبرنگاران وارد ستاد انتخابات شدند و ابتدا همانطور که پیش از این اعلام شده بود حمید بقایی مراحل ثبت نام خود را تکمیل کرد،  بعد از آن به ناگاه محمود احمدی نژاد نیز شناسنامه خود را نشان داد و در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. این در حالی بود که مقام معظم رهبری، در توصیه ای به احمدی نژاد از او خواسته بودند تا در این انتخابات کاندیدا نشود و او نیز در نامه ای تمکین خود را اعلام کرده بود، اما امروز اتفاق دیگری رخ داد.

شیخ الاسلام وزیر کار محمود احمدی نژاد که دوران مسئولیتش با حاشیه های زیادی توسط مجلس نهم و استیضاح همراه بود و  علی اکبر جوان فکر این سه نفر را همراهی می کردند.

در حالی که برخی رسانه ها خبر ثبت نام مشایی در انتخابات را منتشر کردند، او کاندیدا نشد. نهایتا احمدی نژاد در نشست خبری خود پس از ثبت نام تاکید کرد که به قول اخلاقی خود به رهبری پایبند است و فقط برای حمایت از بقایی نام نویسی کرده است.
پس از پایان سخنرانی احمدی نژاد، بقایی پشت تریبون آمد که همان لحظه اعلام شد که محمدباقر قالیباف وارد ستاد انتخابات کشور شده، همین موضوع باعث شد جمعی از خبرنگاران سالن را ترک کنند و نهایتا این خبر تکذیب شد و تا ساعاتی بعد از اعلام این خبر هنوز قالیباف و یا شخصیت مورد توجهی به ستاد انتخابات نیامد.
مراحل ثبت نام محمود احمدی نژاد به طور زنده از شبکه خبر صدا و سیما پخش شد.
مرد بیکاری که به گفته خودش مشکلات اقتصادی فراوانی داشت، سه تن از اهالی خوزستان که با لباس عرب ی آمده بودند و جمعی از بانوان بعد از احمدی‌نژاد برای رییس جمهور شدن ثبت نام کردند .
سید احمد کاشانی، پسر آیت الله کاشانی که نمایندگی دور اول و دوم مجلس را در کارنامه دارد نیز امروز آمد تا بلکه رییس جمهور شود.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.