انرژی بیش از ۱ میلیون خانه با مزرعه بادی دراقیانوس تامین می شود

هاتف امروز: یک شرکت دولتی دانمارکی برنامه دارد تا با راه‌اندازی یک مزرعه بادی در اقیانوس، انرژی مورد نیاز بیش از ۱ میلیون خانوار را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز، شرکت دولتی دانمارکی موسوم به “اورستد”(Orsted) که در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت می‌کند، برنامه‌های خود را برای احداث یک مزرعه عظیم بادی به منظور تامین انرژی بیش از یک میلیون خانه اعلام کرد.

به لطف این پروژه در مقیاس بزرگ که اخیرا توسط شرکت “اورستد” اعلام شده است، انگلستان امیدوار است که رد پای کربن را با انرژی پایدار که بیش از یک میلیون خانه را در زمان تکمیل تامین می‌کند، کمرنگ کند.

شرکت “اورستد” قبلا به نام “دونگ انرژی”(Dong Energy) شناخته شده بود. “اورستد” اکنون با گروه بلژیکی “DEME” و شرکت “GeoSea” همکاری می‌کند که پروژه‌های مهندسی دریایی و نصب مونوپایل در دریا را با استفاده از کشتی‌های مخصوص مدیریت کنند.

در این پروژه در مجموع ۱۷۴ مونوپایل نصب خواهد شد. مونوپایل‌ها سازه‌های بزرگ پشتیبانی عمدتا به شکل لوله‌های استوانه‌ای فولادی هستند که تا کف دریا کشیده می‌شوند و برای تولید انرژی کار می‌کنند.

هر کدام از آنها حدود ۸۰۰ تن وزن، ۶۵ متر طول و ۸٫۱ متر قطر دارند.

با توجه به اندازه مونوپایل‌ها، یک کشتی تنها می‌تواند ۴ عدد از آنها را حمل کند. “اورستد” قصد دارد این پروژه تا سال ۲۰۲۰ به طور کامل عملیاتی شود.

این شرکت‌ها تنها نخواهند بود. از ماه مارس سال جاری، پشتیبانی اضافی برای تنظیم قطعات انتقال از طریق نصب توربین بادی به کمک آنها می‌آیند.

“دانکن کلارک” که به عنوان مدیر برنامه‌ریزی در این همکاری بزرگ فعالیت می‌کند، شور و شوق خود را به نمایش گذاشت و ارتباط آن با سایر پروژه‌های همکاری را این گونه توضیح داد: “پس از سال‌ها برنامه‌ریزی، فوق‌العاده است که می‌بینیم مراحل اولیه ساخت و ساز آغاز می‌شود. از تیم‌هایی که شب و روز کار می‌کنند، تشکر می‌کنم. این مزارع بادی تنها به اهداف بریتانیا برای حذف کربن از سیستم انرژی ما کمک نمی‌کند، بلکه آنها همچنین کار و سرمایه را برای منطقه “گریمسبی” و مناطق شمال شرق فراهم می‌کنند.

با پروژه‌های مزرعه بادی که انرژی را به مناطق در پایگاه اصلی خود دانمارک، آلمان، هلند، ایالات متحده آمریکا، انگلستان و حتی تایوان می‌رسانند، این شرکت به دنبال هدف و ماموریت اصلی خود برای ایجاد جهانی است که به طور کامل با انرژی سبز ادامه حیات می‌دهد و راه‌حل‌های واقعی و ملموس برای یکی از مشکلات پیچیده و فوری جهان فراهم می‌کند.

در نهایت به نظر می‌رسد که این پروژه عظیم، گامی در مسیر درست است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.