مرد ۸۶ ساله فوق لیسانس گرفت

مسن‌ترین دانشجوی کشور در مقطع کارشناسی ارشد رشته تحقیقات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر دانش آموخته شد.

به گزارش هاتف امروز، میرقنبر حیدری شیشوان، ۸۶ ساله و متولد ۱۳۰۹ روستای شیشوان از توابع عجب‌شیر است که در هشت سالگی پدرش را از دست داد و با تشویق و هزینه دایی بزرگش، تحصیلاتش را تا مقطع دبیرستان ادامه داد.
وی، دیپلم ادبی خود را در سال ۱۳۴۷ گرفت و مقطع کارشناسی را در رشته علوم اجتماعی در سال ۹۱ در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز به پایان رساند و در مهر سال ۱۳۹۲ در رشته تحقیقات آموزشی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر پذیرفته شد.
حیدری شیشوان، هدف از تحصیل در سن بالا را، عمل به وصیت رسول خدا(ص) برای فرا گیری علم و دانش اعلام کرد.
مسن ترین دانشجوی کشور، خرداد امسال از پایان نامه کارشناسی ارشد خود با عنوان ‘تربیت دینی از منظر قرآن’ با موفقیت در دانشگاه آزاد اسلامی عجب شیر دفاع کرد.
حیدری شیشوان، اعلام کرده که تصمیم دارد تا مقطع دکترا ادامه تحصیل بدهد تا برای درس خواندن جوانان این مرز و بوم مشوق باشد.
وی، دارای سابقه کارمندی بانک ملی، آموزگاری آموزش و پرورش عجب شیر و متصدی بخش اداری بخشداری عجب شیر و بناب را در کارنامه کاری خود دارد.
از این پیرمرد خوش سیما که کلاه کوچک سبز رنگی بر سر دارد، فیلم مستندی توسط محمدحسین شیروانی ساخته شده که به نام ‘رئیس جمهور میرقنبر’ و با حضور خودش در لوکارنو سوئیس و یوکوهامای ژاپن اکران شده و در کشور ژاپن جایزه کسب کرد.
حیدری شیشوانی به نویسندگی نیز علاقه داشته و کتابی با نام ‘فراز و نشیب زندگی من’ تالیف کرد که برای دریافت مجوز از وزارت ارشاد از سال ۷۱ تا ۷۵ تلاش کرد و در سال ۸۴ آن را در هزار و ۵۰۰ نسخه چاپ و هم اکنون سه کتاب در مورد ائمه اطهار(ع)، قرآن و پیامبران در دست تألیف دارد.
وی که پیشینه داوطلب شدن برای نمایندگی مجلس و ریاست جمهوری را در کارنامه دارد، نسبت به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ به عنوان داوطلب ابراز علاقمندی کرده است.
شهرستان عجب شیر با حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.