چگونگی ولادت حضرت زهرا (س) و اسرار آن

هاتف امروز : حجت‌الاسلام موسویان با اشاره به چگونگی ولادت حضرت زهرا (س)، از دلایل و اسرار ولادت این بانوی عالیقدر گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز ، حجت الاسلام سید جلال موسویان سخنران و کارشناس امور دینی درخصوص شرایط بارداری حضرت خدیجه (س) گفت:  رسول خدا (ص) در زمانی که مردم را به اسلام دعوت می کردند،  غالب مردم بت‌پرست بودند و مردم ایشان را قبول نداشتند. و زمانی که رسول اکرم (ص) به دنیا آمدن دخترشان را اعلام کردند، مردم رسول اکرم (ص) را تمسخر کردند و به ایشان اتهام «ابتر» بودن زدند. تا اینکه حضرت زهرا (س) به دنیا آمدند و سوره «کوثر» در شأن ایشان نازل شد.

وی در ادامه با اشاره به غربت حضرت رسول الله (ص) و حضرت خدیجه (س)، بیان کرد: یکی از دلایلی که حضرت زهرا (س) در شکم مادر سخن می‌گفت، غربت وجود مبارک رسول خدا (ص) بود، همچنین حضرت خدیجه (س) از زنان تاجر آن زمان بود و کنیزهای متعددی داشت، اما با تمام این ثروت با فقیرترین فرد جامعه ازدواج کرد و به دین شوهرش ایمان آورد. به همین جهت همه دوستان و طایفه‌اش او را ترد کردند و او را تنها گذاشتند. لذا حضرت زهرا (س) وقتی در رحم مادر بودند با حضرت خدیجه(س) سخن می‌گفتند.

این سخنران و کارشناس دینی در ادامه با اشاره به پیام الهی به پیامبر اکرم‌(ص) پیش از بارداری حضرت خدیجه(س) افزود:  برای به دنیا آمدند حضرت زهرا (س)، رسول اکرم (ص) به دستور خداوند یک اربعین در غار حرا به دور از همسر خود بودند و بنا به دستور الهی غذا و مائده آسمانی برای برایشان فرستاده می شد. بعد از چهل روز ماحصلش سیب که نماد توحید و ربانیت عالم است برای رسول اکرم (ص) نازل شد.

وی اظهار کرد: یکی از نکات مهم در زندگی و منش حضرت زهرا (س)  این است که در همه جای عالم محوریت با صدیقه الطاهره (س) است. درواقع حضرت زهرا (س) مصداق کامل «تُعِزُّ مَنْ تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَنْ تَشَاءُ» است؛ یعنی هرکسی که بخواهد در عالم به خیر و عزت برسد، با دعای حضرت می رسد و هر کس را هم که بخواهند ذلیل می کنند.

حجت الاسلام سید جلال موسویان در پایان گفت: خدا حضرت زهرا (س) را در حدیث کسا محور خلق عالم می‌داند. یعنی خدا به اعتبار حضرت فاطمه (س) عالم را خلق کرد و عزت و ذلت بنده ها در دست بانوی دو عالم است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.