کاهش ۵ درصدی تلفات جاده‌ای

هاتف امروز :رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در ۱۰ رو زگذشته شاهد افزایش ۱۲ درصد تردد ها و کاهش ۵ درصدی میزان تلفات جاده‌ای بودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز ، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد:موج دوم سفرها از امروز(یکشنبه) شروع شده و ما دیروز بعد از ظهر شاهد بازگشت بسیاری از هموطنان بودیم.

وی ادامه داد: محورهای منتهی به شهر مشهد مقدس نسبت به چند روز قبل بار ترافیکی بیشتری دارد و نشان دهنده آن است که تعداد زیادی از هموطنان سفرهای خودشان را به دور دوم موکول کرده اند.

سردار مهری گفت: در محورهای شمالی به ویژه قزوین به رشت در برخی مقاطع ترافیک نیمه سنگین داریم و در محدوده شهر رودبار هم همین طور است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در محور هراز و چالوس هم شاهد ترافیک نیمه سنگین و در برخی موارد سنگین هستیم.

وی ادامه داد: در فیروزکوه تردد به صورت پر حجم بوده اما وضعیت مناسب تر است.

سردار مهری گفت: در محور قم تردد ها پرحجم است و فردا و پس فردا هم افزایش سفر خواهیم داشت.

رئیس پلیس راهور گفت: ما بیشترین عامل تصادفات را خواب آلودگی و خستگی و عدم توجه به جلو ارزیابی کرده ایم که ۴۵ درصد بوده و سرعت و سبقت غیرمجاز بیش از ۴۰ درصد است که بیش از ۸۵ درصد تصادفات همین چند عامل است که منجر به فوت و جرح شده است.

وی ادامه داد: توصیه می‌کنیم هموطنان با استراحت کامل به سفر بپردازند زیرا برای مثال در روز گذشته ۲۸ نفر از هموطنان در جاده‌ها فوت کردند.

سردار مهری افزود: این در حالی است که وضعیت جاده ها بهتر شده است و در حوزه تردد شاهد افزایش ۱۲ درصدی تردد بوده ایم.

وی افزود: از آغاز طرح نوروزی تا کنون ۵ درصد کاهش تعداد جان باختگان را شاهد هستیم و خط قرمز پلیس برخورد با تخلفات حادثه ساز است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.