بخش‌های شرقی گمیشان همچنان دچار آبگرفتگی

به گزارش هاتف امروز به نقل ازایسنا، امیرشیر توماج در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به تلاش‌ها برای سرعت بخشیدن هدایت آب به سمت دریا، ‌اظهار کرد: چندین بیل مکانیکی در نقاط مختلف سطح شهرستان مشغول فعالیت هستند تا حرکت آب به سمت دریا را افزایش دهند.
وی افزود: پمپ هایی در اختیار شهرداری قرار گرفته تا بوسیله آنها آب بخش شرقی شهر به سمت کانال های بخش غربی، هدایت و از شهر خارج شود.

توماج بیان کرد: با لایروبی انجام شده در دهانه خروجی گرگانرود، سرعت تخلیه آب به سمت دریا در این نقطه افزایش یافته است. از روز گذشته کاتر ساکشن ارتش جمهوری اسلامی ایران مشغول عملیات لایروبی در کانال رهبری است.

وی گفت: کار برآورد میزان خسارات آبگرفتگی در منازل شهرستان گمیشان توسط بنیاد مسکن، شهرداری ها و بخشداری‌ها در حال انجام است. بر اساس آخرین آمار حدود ۸۰۰ نفر در مدارس گمیشان اسکان دارند.

توماج ضمن اینکه از مردم خواست به مسائل بهداشتی و استحکام بنا توجه جدی داشته باشند، اظهار کرد: برای عبور از این بحران نیاز به همدلی و هم زبانی و پیگیری همه دستگاه های اجرایی داریم. آب، برق، ‌گاز و تلفن در تمامی نقاط شهرستان گمیشان برقرار است

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.