ماجرای برکناری‌ حمید بنی تمیم از سرپرستی فدراسیون کشتی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز، دکتر حمید بنی تمیم در خصوص برکناری‌‌اش از سرپرستی فدراسیون کشتی گفت: چند روز پیش در حالی که به عنوان دبیر شورای کشتی آسیا در جلسه کمیته اجرایی این شورا در چین حضور داشتم، تماسی از سوی وزارت ورزش با من گرفته شد و از من خواستند تا به تهران برگردم.

بنی‌تمیم در ادامه گفت: به عنوان دبیر شورای کشتی آسیا حضورم تا پایان رقابت‌های آسیایی ضرورت داشت اما از آنجا که خود را تابع قانون می‌دانم بلافاصله به تهران برگشتم و با آقای داورزنی جلسه‌ای برگزار کردیم که او خواست تا برای پایان دادن به اعتراض‌های سایر کاندیداها راه‌حلی پیدا کنیم که من هم در راستای تحقق بخشیدن به این دستور، سمیناری را پیش‌بینی کردم و از روسای هیئت‌های کشتی استان‌ها خواستم تا در این سمینار حاضر شده و در خصوص سرپرست فدراسیون تصمیم‌ بگیرند.

سرپرست سابق فدراسیون کشتی تصریح کرد: به تک تک روسای هیئت‌های کشتی استان‌ها اطلاع دادیم که یکی از موضوعاتی که در این سمینار مورد بررسی قرار خواهد گرفت، موضوع تصمیم‌گیری برای سرپرست فدراسیون خواهد بود. می‌توانستم برخی دوستان که حق رای دارند را با خودم به سمینار بیاورم و رای مجمع را برای ابقا در پست سرپرستی به دست بیاورم اما آرامش کشتی از هر چیز دیگری برایم مهم‌تر بود و نمی‌خواستم به هر قیمتی در این پست باقی بمانم. حتی در صورتی که اعضای مجمع رای به ماندن من می‌دادند، هرگاه که وزارت ورزش زمان دقیق انتخابات را مشخص می‌کرد قطعا در فرصت باقیمانده تا انتخابات مرخصی می‌گرفتم و امور جاری را به نایب رئیس واگذار می‌کردم تا هیچگونه شک و شبهه‌ای در سلامت انتخابات به وجود نیاید.
وی با اشاره به اینکه سرپرستی و کاندیداتوری همزمان در فدراسیون کشتی منع قانونی ندارد، گفت:: در همین مدت هم هیچ بهره‌ای از امکانات فدراسیون در جهت جذب آرای اعضای مجمع نبردم و فقط امور فدراسیون را انجام می‌دادم. در این مدت اجازه ندادیم که هیچ کاری روی زمین بماند و تمام اردوها و اعزام‌ها را با بهترین کیفیت به مرحله اجرا درآوردیم و نتایج خوبی در این مدت توسط ملی‌پوشان کشورمان به دست آمد که جا دارد از کادرفنی و کشتی‌گیران کشورمان تشکر کنم و به آن‌ها خدا قوت بگویم.

دبیر سابق فدراسیون کشتی کشورمان خاطرنشان کرد: به آقای داورزنی تاکید کردم که انتخاب دوباره سرپرست برای فدراسیون اشتباه است و باید هرچه سریع‌تر انتخابات برگزار شود تا علاوه بر موضوع مدیریت فدراسیون، مسائل فنی هم سر و سامان بگیرند و کادرفنی تیم‌های ملی هم تکلیف خود را بدانند و برنامه‌های خود را با فراغ بال بیشتری پیگیری کنند.

سرپرست فدراسیون کشتی اظهار داشت: می‌گویند چون حمید بنی‌تمیم در زندگی شخصی‌اش آدم ثروتمندی نیست، پس نمی‌تواند فدراسیونی با این همه هزینه را بچرخاند اما خطاب به آن دسته از دوستانی که چنین مباحثی را مطرح می‌کنند باید بگویم درست است که هنوز حتی منزل شخصی هم ندارم اما همواره نان صداقتم را خورده‌ام و هرگز اخلاق را برای رسیدن به یک جایگاه زیر پا نگذاشته‌ام. از طرفی سوابق مدیریتی من نشان می‌دهد که سال‌ها در پست‌های مختلفی کار کرده‌ام که میلیاردها تومان را در بخش‌های مختلف جا به جا و مدیریت کرده‌ام. طی همین مدتی هم که در فدراسیون کشتی بوده‌ام مبالغ قابل توجهی را به این رشته ورزشی تزریق کرده‌ام و به درستی در جاهایی که لازم بوده است هزینه کرده‌ام و اثبات این ادعا می‌تواند نگاهی به کارنامه شش ماهه‌ام در پست سرپرستی فدراسیون باشد به طوری که طی این شش ماه در شرایطی که کشورمان روزهای بسیار سختی را از نظر اقتصادی تجربه کرد و قیمت ارز به بالاترین میزان در تاریخ رسید، مجموعه فدراسیون بدون اینکه هیچ اعزامی را لغو کند، ملی‌پوشان کشورمان را به نوزده تورنمنت برون مرزی اعم از رقابت‌های آسیایی و جهانی اعزام کرد و تمام اردوهای تیم‌های ملی را در آرامش کامل به مرحله اجرا در آورد.

بنی‌تمیم در پایان خاطرنشان کرد: همه کاندیداهایی که در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند انسان‌های بزرگی هستند و امیدوارم برای رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون کشتی کسی را دلخور نکنند و اخلاق را زیر پا نگذارند. من نیز همچنان با قدرت و با رعایت اخلاق در میدان انتخابات حاضر خواهم بود اما اگر تشخیص دهم که با انصراف از انتخابات می‌توانم به اعتلای کشتی کمک کنم، قطعا این کار را خواهم کرد چرا که معتقدم کشتی از تمام اشخاصی که در آن هستند مهم‌تر و بالاتر است. میزان

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.