خروجی سد زاینده‌رود امشب افزایش می‌یابد

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: از ساعت ۱۲ امشب (سه شنبه) قرار است خروجی سد زاینده‌رود برای شروع مرحله دوم آبیاری باغات کشاورزان غرب اصفهان دوباره افزایش یابد.

حسن ساسانی در گفت‌وگویی، در خصوص آخرین وضعیت زاینده‌رود، اظهار کرد: در حال حاضر ورودی سد زاینده‌رود ۵۰ و خروجی آن ۶۸ مترمکعب برثانیه است، همچنین ذخیره مخزن این سد ۷۸۶ میلیون مترمکعب است.

وی افزود: در حال حاضر خروجی سد زاینده‌رود از ۷۳ به ۶۸ مترمکعب برثانیه کاهش یافته است، اما جریان آب زاینده‌رود قطع نشده و همچنان در شهر اصفهان ادامه دارد و احتمال خشکی رودخانه وجود ندارد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان تاکید کرد: با توجه به شرایط رودخانه و سد زاینده‌رود، میزان آب توزیعی برای کشاورزان در تابستان به نحوی خواهد بود که آنها بتوانند بیشترین بهره را برای کشت داشته باشند.

وی تصریح کرد: از ساعت ۱۲ امشب (سه شنبه) قرار است خروجی سد زاینده‌رود برای شروع مرحله دوم آبیاری باغات کشاورزان غرب اصفهان در تابستان دوباره افزایش یابد.

به دنبال عزم وزارت نیرو جهت تحویل حقابه کشت تابستانه کشاورزان استان اصفهان و همچنین مطابق آخرین تصمیم کمیته ۱۵ نفره زاینده‌رود، سیزدهم تیر ماه امسال بعد از یک خشکی ۱۰ روزه خروجی سد زاینده‌رود افزایش یافت و مقرر شد از این تاریخ آب نزدیک ۲۰ روز در شرق اصفهان و حدود ۱۵ روز در غرب اصفهان تحویل کشاورزان داده شود و در مرداد ماه این رویه تکرار خواهد شد. در شهریور ماه نیز با بررسی دوباره شرایط زاینده رود حقابه کشت تابستان به کشاورزان تحویل داده خواهد شد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.