وزیرعلوم:تلاش وزارت علوم برای افزایش بودجه سال آینده

هاتف امروز:وزیر علوم با بیان اینکه وضعیت تخصیص بودجه دانشگاه‌ها خوب نیست،‌ گفت: جلسات مقدماتی برنامه ریزی برای بودجه سال ۹۹ با سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار کردیم تلاش داریم افزایش بودجه خوبی برای سال آینده داشته باشیم.

دکتر منصور غلامی در گفت و گویی ضمن بیان این مطلب در خصوص بودجه سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور زمینه اصلی میزان بودجه دانشگاه‌ها را تعیین می کند و دانشگاه‌ها نیز بر اساس شاخص‌های مشخص بودجه پیشنهادی خود را تعریف می‌کنند تا پیشنهادات در این زمینه را با دفاع خوبی ارائه دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: وزارت علوم بر اساس برنامه‌های کلان بودجه آموزش عالی را پیگیری می کند و در حال حاضر تلاش داریم سازمان برنامه و بودجه کشور را قانع کنیم بودجه خوبی به دانشگاه‌ها اختصاص یابد.

وزیر علوم تاکید کرد: تا کنون چندین جلسه بودجه مقدماتی با سازمان برنامه بودجه در مورد بودجه دانشگاه‌ها داشتیم و دانشگاه‌ها نیز با کارشناسان حوزه مربوطه نشست هایی را برگزار کردند امیدواریم بیشترین افزایش را در بودجه سال آینده داشته باشیم.

دکتر غلامی با تاکید بر اینکه تاکنون تخصیص‌های خوبی برای دانشگاه‌ها نداشته‌ایم،‌گفت: میزان این تخصیص‌ها در دانشگاه‌های مختلف، متفاوت است ضمن اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور قول‌هایی در این زمینه داده است با توجه به اینکه در گذشته کمک‌هایی به دانشگاه‌ها ارائه شده بنابراین ما به قول این سازمان خوش بین هستیم.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.