خطیب موقت نماز جمعه تهران : غارتگر بیت‌المال بداند که یک دزد است

بودجه هست ولی دزد هم فراوان است ،برخی مدیران بیش از ۲۰۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرند، آیا مسئولان خواب بودند این همه دزدی شد؟
مردم منتظرند که شما با غارت‎گران چه می‎کنید!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز ، آیت‌الله “موحدی کرمانی” در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به سپری شدن ماه رمضان، گفت: ان شاءالله که روزه‌های ما مقبول درگاه خداوند و موجب تقوا میان ما شده باشد.
وی ادامه داد: بکوشیم آنچه را که در ماه رمضان بدست آوردیم، حفظ کنیم؛ اُنس با قرآن، مسجد و دعاها را حفظ کنید.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به مسئله حقوق‌های نجومی گفت: مردم و مسئولان ما باید بدانند که این ثروتی که به عنوان بیت‌المال در کشور است، مثلش مثل خونی است که در بدن انسان وجود دارد و باید به تمام اعضا برسد و اگر به عضوی نرسد، منجر به فلج شدن و یا مرگ وی می‌شود.
موحدی کرمانی تصریح کرد: این پولی که در جامعه است، عامل قیام شماست، شما وقتی اقتصاد سالم دارید که سرمایه‌ها درست به کار گرفته و به نحو صحیحی استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه قرآن هر زمان که می‌گوید «نماز»، دنبالش «زکات» را هم می‌گوید، چرا که خدا هر دوی اینها را با هم قبول می‌کند؛ مثلاً اگر کسی فقرا را نبیند و به زکات نپردازد، خدا نماز او را هم نمی‌پذیرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: همین‌طور مسئله پدر و مادر، اگر کسی شکرگذار خدا باشد ولی شکر پدر و مادرش را به جا نیاورد، خدا شکر او را قبول نمی‌کند.
موحدی کرمانی تاکید کرد: برخی خیال می‌کنند بیت‌المال صاحب ندارد و هر چه که بتوانند از آن برداشت می‌کنند و گمان می‌کنند که زرنگی است؛ نه آقا چنین چیزی نیست اشتباه نکنید.
وی ادامه داد: یک ریال که از بیت‌المال می‌گیرید، صاحب دارد؛ این پول‌ها حدود ۸۰ میلیون نفر صاحب دارد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: غارتگر بیت‌المال بداند که یک دزد است؛ دزدی که پول ۸۰ میلیون نفر را می‌دزد.
موحدی کرمانی تصریح کرد: حکومت امیرالمومنین (ع) ثابت نشد مگر به واسطه همین غارتگران؛ آنها که عادت به غارتگری داشتند، به مقابله با علی (ع) برخاستند و جنگ جمل را به راه انداختند.
وی اظهار داشت: ممکن است این غارتگری به سقوط یک حکومت منجر شود. در کربلا هم خیلی‌ها به خاطر پول و مال دنیا می‌جنگیدند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: گزارش رسیده که ۹۵۰ نفر در این کشور غارتگری کرده‌اند، کم رقمی نیست، اینها حقوقی بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون داشته‌اند و مدیران بخش‌های بانکی، بیمه‌ای و دولتی ما بودند؛ البته رقم بالاتر از ۵۰ میلیون هم داشتیم.
موحدی کرمانی گفت: اینها چه کسانی هستند که مثل زالو به این نظام چسبیده‌اند و خون ما را می‌مکند و نمی‌گذارند که این خون به محرومان و مستضعفان جامعه برسد.
وی افزود: برخی می‌گویند بودجه نداریم، خیر بودجه هست ولی در کنار این بودجه‌های فراوان، دزدهای فراوان هم است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: نمی‌دانم مسئولان مربوطه خواب بودند؛ آخر چقدر خواب، ۹۵۰ نفر غارت کردند.
موحدی کرمانی با اشاره به اینکه مردم می‌گویند انشاءالله مسئولان ما بیدارند، بنابراین ما می‌خوابیم، گفت: این همه غارت و دزدی؟ مگر نمی‌شد جلوی اینها را بگیرید، یک لایحه از دولت، یک طرح از مجلس، یک قانون وضع می‌شد و جلوی این غارتگری‌ها را می‌گرفتند.
وی تاکید کرد: در زمان غارتگری‌ها، بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات کجا بودند؟
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سفارش امیرالمومنین (ع) به مالک‌اشتر که در میان کارگزاران خود، جاسوسانی داشته باشد، افزود: مسئولان باید جاسوسان سری داشته باشند که بدانند چه کسی امین است و چه کسی خیانتکار.
موحدی کرمانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «دریافت‌های نامشروع باید به بیت‌المال برگردانده شود و افرادی که غارت کرده‌اند، مجازات و برکنار شوند»، افزود: پدیده این دریافت‌های نامشروع، نتیجه سبک زندگی اشرافی‌گری در جامعه است و خیانت به آرمان‌های انقلاب محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: باید کوتاهی‌های گذشته را جبران کرد و این‌گونه نباشد که سر و صدایی به پا شود و بعد از مدتی این موضوع را به دست فراموشی سپرد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: مسئولان بدانند که مردم منتظرند که ببینند شما با غارتگران چه می‌کنید، آیا آنها را از هر مسئولیتی در این نظام برکنار می‌کنید و پول‌های غارت شده را برمی‌گردانید؟
موحدی کرمانی با اشاره به اینکه قرآن برای استفاده از بیت‌المال معیار دارد، افزود: قرآن به ما می‌گوید: «بسنج به اندازه کاری که برای مردم می‌کنی، از بیت‌المال پول برداشت کن چرا که بقیه آن حرام است.» و قرآن تاکید می‌کند که «بدبخت‌ها فکر نمی‌کنید قیامتی هم است، در آن دنیا چه جوابی به خدا می‌دهید که البته به امید خدا در این دنیا هم رسوا خواهید شد».
وی گفت: ما انتظار داریم نتیجه عملی این بخشنامه‌ها را مسئولان مشخص کنند و بگویند چقدر دزدی شده و چقدر برگردانده شده است. همه ما از این موضوع بسیار ناراحت هستیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مسئله تروریسم گفت: دنیا بداند که تروریسم نتیجه پرورش تروریست‌ها توسط آمریکا، صهیونیست‌ها و انگلیسی‌هاست که آن را به وجود آورده‌اند.
موحدی کرمانی تاکید کرد: اصولاً ریشه جنگ و ناامنی در منطقه و جهان، استکبار و در رأس آنها آمریکاست که می‌خواهند مسئله فلسطین فراموش شده و امنیت اسرائیل تأمین شود.
وی ادامه داد: ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا دروغ است و حرکتی نمادین و دروغین محسوب می‌شود، چرا که اینها خودشان تروریست‌ها را به وجود آوردند و آن را حمایت کرده و ترویج می‌کنند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه دشمنان می‌خواهند منازعات سیاسی را به جنگ داخلی و برادرکشی تبدیل کنند، افزود: آنها با حمایت‌های مالی، تسلیحاتی و دلارهای نفتی خود، افرادی را به عراق و سوریه بردند تا در آنجا ناامنی، برادرکشی و بدبختی را به وجود آورند.
موحدی کرمانی در پایان ابراز امیدواری کرد که قیامی علیه آمریکا و استکبار در جهان به وجود آید و دنیا خطر آمریکا و همراهان او را درک کند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.