پرچم فرانسه به نشانه سوگواری و احترام به قربانیان نیس،سه روز به حالت نیمه افراشته نگه داشته خواهد شد.

در حادثه تروریستی شب گذشته در شهر نیس مردی ۳۱ ساله که گفته می شود تونسی تبار است با راندن کامیون در مصافتی حدود دو کیلومتر در امتداد ساحل و در میان جمعیتی که برای تماشای مراسم آتش بازی جشن ملی فرانسه گرد آمده بودند، شمار زیادی را کشته و زخمی کرد. همچنین گفته می شود وی پیش از کشته شدن به دست پلیس فرانسه به روی مردم آتش گشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز، به نقل از دیلی استار، اخبار غیر رسمی حاکی از آن است که گروه داعش مسئولیت حمله تروریستی شهر نیس فرانسه را به عهده گرفته است.

ادعا می شود که داعش این عملیات را در پاسخ به هلاکت «ابوعمر شیشانی» (چچنی) وزیر جنگ این گروه تروریستی انجام داده است که هفته گذشته ‌در نزدیکی شهر «شداده» در استان «حسکه» سوریه هدف نیروهای ائتلاف آمریکایی قرار گرفته بود.

در پاسخ به حادثه تروریستی شهر نیس، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه صبح امروز جمعه طی اظهاراتی وعده داد که با آماده باش ۱۰ هزار نیروی ذخیره ارتش، حالت فوق العاده امنیتی را برای سه ماه دیگر تمدید می کند.

وی علاوه بر این، از تشدید حملات علیه گروه داعش در سوریه و عراق خبر داد. جالب آنکه اولاند دیروز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت جشن ملی فرانسه از تصمیم برای اعزام «شارل دو گل» بزرگترین ناو هواپیمابر کشور به خاورمیانه سخن گفته بود.

فرانسه هشت ماه پیش هم یک حمله تروریستی را در شهر «پاریس» با ۱۳۰ کشته تجربه کرد.

طبق آخرین اعلام وزارت کشور فرانسه، شمار کشته شدگان تا این لحظه به ۸۴ نفر رسیده و حال ۱۸ نفر از ۱۳۰ زخمی شده این ماجرا نیز وخیم گزارش می شود.

همچنین رسانه‌های محلی نیس از کشته شدن دو آمریکایی در حوادث تروریستی شب گذشته-پنجشنبه- خبر دادند.
در واکنش به حملات تروریستی شهر نیس فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه سه روز عزای ملی در این کشور اعلام کرد.
به گزارش هاتف امروز ،در همین راستا
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حادثه جنایتکارانه تروریستی در نیس فرانسه را به شدت محکوم کرد.

بهرام قاسمی، سخنگوي وزارت امورخارجه كشورمان ضمن اظهار تأسف عمیق و تسلیت تاکید کرد: همان‌گونه که بارها گفته‌ایم، تروریسم پدیده شومی است که جز با همکاری و اجماع بین‌المللی ریشه کن نخواهد شد.

او یادآور شد: در برخورد با تروریسم هر گونه سهل‌انگاری و برخورد دوگانه، امری مذموم و محکوم به شکست است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.