انفجارهای سریالی تایلند را لرزاند

 تایلند پنجشنبه شب و روز جمعه با موجی از انفجار بمب در”ترانگ”، “هوآ هین”، “سورات تانی”و “پوکت”مواجه شد که در نتیجه این انفجارها دستکم سه نفر کشته و بیش از ۳۰ نفر مجروح شدند.
به گزارش هاتف امروز، پنج شنبه شب دو انفجار به فاصله ۲۰ دقیقه در یک مرکز تفریحی در شهر “هوا هین” روی داد که در اثر آن دست کم یک تن کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند. منابع خبری گزارش دادند که حال سه تن از افرادی که در این بمب گذاری‌ها زخمی شده بودند، وخیم است.
پلیس می گوید بمب ها در گلدان هایی به فاصله ۵۰ متر از یکدیگر جاسازی شده بود و توسط تلفن های همراه به فاصله نیم ساعت از یکدیگر منفجر شد.
ساعاتی پس از وقوع این دو بمب گذاری انفجار دیگری به کشته شدن یک تن و زخمی شدن سه تن دیگر منجر شد.
بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس انفجار دیگری در استان “ترانگ” واقع در جنوب تایلند به کشته شدن دست کم یه تن و زخمی شدن شش تن دیگر منجر شد.
انفجارهای سریالی تایلند را لرزاند
دو انفجار دیگر نیز بامداد امروز جمعه در منطقه “سورات سانی” روی داد. این دو انفجار  در مقابل مقر پلیس رخ داد که در اثر آن یک تن کشته و چندین تن دیگر زخمی شدند.
همچنین پایگاه اینترنتی کانال نیوز آسیا از وقوع دو بمب گذاری در فوکت خبر داد که در اثر آن یک تن زخمی شده است.
همچنین منابع خبری محلی در تایلند از وقوع انفجار در یک بازار در “تاکوآ پا” گزارش داده‌اند.
 این گونه بمب گذاری ها در سه ایالت جنوبی تایلند که گروهی مسلح برای استقلال چند دهه است مبارزه می کنند، یک رویداد عادی بشمار می رود. با این حال، این گونه حملات در مناطق گردشگری تایلند یعنی ‘پوکت’ و ‘هوآ هین’ به ندرت رخ می دهند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.