خروج از رکود با تکیه بر رشد صادرات

هاتف امروز: معاون امور صنایع و معادن گفت: صادرات بیش از ۲۰ درصدی در ۴ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته باعث ورود منابع ارزی و بازگشت رونق به بازار داخلی شده است.
به گزارش هاتف امروز، افشار فتح الهی معاون امور صنایع و معادن در خصوص رشد صنعت کشور بیان کرد: در ۴ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در بخش صادرات صنایع با رشد بیش از ۲۰ درصدی مواجه بوده ایم که این امر بیانگر خروج این بخش از رکود است و علاوه بر ورود منابع ارزی زمینه را برای بازگشت رونق به بازار داخلی فراهم کرده است

وی در ادامه افزود: در حال حاضر طرح رونق واحدهای صنعتی که یکی از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی بوده، در مرحله اجرا است.

وی تصریح کرد: در این میان سهم استان تهران از ۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه ای که برای احیای ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در نظر گرفته شده، هزار و ۳۱۶ هزار میلیارد تومان است.

فتح الهی عنوان کرد: تعداد زیادی از بخش های صنعت و کشاورزی به بانک های عامل معرفی شده اند که از این مجموع هزار و ۲۰ طرح مربوط به استان تهران است.

معاون صنایع بیان کرد: تاکنون فقط ۱۳ هزار واحد از این تسهیلات بهره مند شده اند و امیدواریم طبق وعده های بانک مرکزی کلیه واحدهای صنعتی مذکور بتوانند تا پایان شهریور ماه سال جاری از این تسهیلات اعطای بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: مجموعه ۱۶۲ طرح نیمه تمام بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز استان تهران وجود دارد و قرار است به زودی این طرح ها نیز به مرحله بهره وری برسد.

فتح الهی در پایان عنوان کرد: علی رغم ابلاغ بخش نامه بانک مرکزی و ستاد اقتصاد مقاومتی به سیستم بانکی هنوز شاهد خروجی مناسبی در استان تهران نبوده ایم.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.