استقبال و مشارکت خوب مردم در دو روز اخیر سرشماری اینترنتی

رئیس مرکز آمار با اشاره به استقبال و مشارکت خوب مردم در دو روز اخیر سرشماری اینترنتی گفت: تا ساعت ۱۴ امروز ۸۱ هزار و ۲۶۹ خانوار در سامانه اینترنتی سرشماری ثبت نام کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز :امید علی پارسا عصر امروز(دوشنبه) در حاشیه بازدید «محمدباقر نوبخت» سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه از ستاد سرشماری کشور به خبرنگار ایرنا گفت: سه استان سمنان، بوشهر و کردستان بیشترین و استان های همدان، قزوین و گلستان نیز کمترین مشارکت را در سرشماری اینترنتی داشته اند.
مسئول کمیته نظارت بر اجرای سرشماری ۹۵ نیز امروز به ایرنا گفته بود که استقبال مردم برای مشارکت در سرشماری اینترنتی بی سابقه و دور از انتظار مرکز آمار ایران است.
به گفته وی، در ابتدای شروع سرشماری اینترنتی به دلیل حجم بالای مراجعه کنندگان به سامانه اینترنتی سرشماری، مشکلاتی برای ورود به این سامانه ایجاد شد.
وی توضیح داد: خوشبختانه همه نگرانی ها رفع شده است و مردم براحتی می توانند اطلاعات خود را وارد سامانه کنند.
شباک به سرپرستان خانوار و یا فرد مطلعی که می خواهد در سرشماری اینترنتی شرکت کنند، یادآور شد اطلاعات شناسنامه ای و کد ملی خانوار و همچنین کد پستی را پیش از ورود به سامانه آماده کنند تا زمانی که وارد سامانه می شوند بتوانند اطلاعات را سریع وارد کنند تا سبب افزایش حجم ترافیک سامانه سرشماری نشوند.
سرشماری اینترنتی از شنبه این هفته (سوم مهرماه) شروع شده که تا ۲۴ مهرماه ادامه دارد. سرشماری حضوری (با مراجعه به منازل مردم ) از ٢٥ ماه جاری تا ٢٥ آبان ماه امسال انجام خواهد شد.
بر اساس اطلاعات سرشماری که از سوی مسئولان مرکز آمار ایران اعلام شده تا دیروز ۴۰۰هزار خانوار اطلاعات خود را به سامانه سرشماری وارد کرده بودند.
خانوارهایی که اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir وارد کنند دیگر نیازی نیست در سرشماری حضوری شرکت کنند.
همچنین پس از پایان سرشماری اینترنتی، کدی به فردی که اطلاعات را وارد سامانه کرده است داده می شود که خانوار باید در حفظ این کد کوشا باشد؛ زمانی که مامور سرشماری به درب خانه آنها مراجعه کرد با دادن کد به مامور، دیگر سرشماری حضوری نخواهند شد.
کارشناسان مرکز آمار ایران معتقدند، در صورتی که ۳۵ درصد از خانوارهای کشور در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، ایران در زمره کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.