قصه های شهر طهران؛ ۱۴مهر رونمایی می شوند

به مناسبت ۱۴ مهر که با عنوان روز طهران نامگذاری شده است ؛ از سوی شهرداری منطقه ۱۱ از قصه های پایتخت ۲۳۰ ساله ایران در فضای مجازی رونمایی می شود.

به گزارش هاتف امروز
، علی اسماعیل زاده مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ ؛ ضمن اعلام رونمایی از” قصه های شهر طهران” که برای نخستین بار انجام و در فضای مجازی منتشر خواهد شد؛ گفت: این اقدام با هدف ارتقای آگاهی و تعلق شهروندان به محله های پایتخت انجام شده است و از آن جا که بسیاری از اماکن، هنرمندان، افراد سیاسی و تاریخی شهر تهران با منطقه ۱۱ قرابت مکانی و یا محتوایی دارند ونیزبخشی از حصار ناصری و طهران قدیم در این منطقه واقع شده است؛ برآن شدیم تا به مناسبت ۱۴ مهر و روز تهران به تولید این قصه ها در فضای مجازی بپردازیم.

اسماعیل زاده با بیان این که فضای مجازی با فرا گیری عمومی؛ اثر گذاری خوبی برای جذب جوانان و اقشار تحصیلکرده و عموم شهروندان دارد؛ افزود: امروز شهر تهران نیازمند بازیابی هویت و تاریخی است تا با ایجاد حس تعلق خاطر و یاد آوری خاطرات و قصه ها و روایت ها؛ این کلان شهر را به شهری دوست داشتنی برای زندگی مشارکت مندانه تمام شهروندان تبدیل نماید.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ ادامه داد:قصه های شهر تهران به صورت کلیپ های مستند ۲ دقیقه ای به روایت نصراله حدادی تاریخ پژوه و تهران شناس ؛ از کوچه ها ، آدم ها ، مکان ها ، تاریخ و سنت های شهر تهران تهیه شده که مردم با شنیدن آن ها خاطرات طهران قدیم را مرور می کنند.

به گفته اسماعیل زاده، این روایت ها به بیان قصه های سقاخانه ها ، تاریخ تهران ، مسجد فخریه ، مسجد قندی ، سراب وزیر ، آینه کاری ، ورزش پهلوانی ، بزرگان محله امیریه و نیز افرادی چون دهخدا ،جهان پهلوان تختی ، دکتر محمد قریب ، استاد حسین لر زاده ،قصه کَرَم ، شیخ حسینعلی راشد و حاج میرزا علی آقا تحریریان پرداخته است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین به مناسبت ۱۴ مهر روز تهران؛ نمایشگاه عکسی از تصاویر طهران قدیم در نگارستان شهر واقع در بوستان گفتگو دایر خواهد شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی منطقه ۱۱، پیش از این نیز در مرداد ماه سال جاری به مناسبت ۲۳۰ سالگی پایتختی تهران آیین باشکوهی با مشارکت شهرداری مناطق ۶-۱۱-۱۲-۱۶-۱۷، مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهر تهران و سازمان فناوری اطلاعات در میدان مشق برگزار شد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.