اتمام ساخت بلندترین ساختمان چوبی جهان+ تصاویر

ساخت بلندترین ساختمان چوبی جهان در کانادا تکمیل شد.

به گزارش هاتف امروز به نقل از وبسایت «ساینس دیلی»، ساخت بزرگترین ساختمان چوبی جهان، که ارتفاع آن ۵۳ متر است، در کانادا به اتمام رسید. قرار است این ساختمان به عنوان خوابگاه دانشجویان مورد استفاده قرار گیرد.
ساخت این ساختمان چوبی ۱۸ طبقه، ۷۰ روز به طول انجامید. در حال حاضر، طراحی داخلی و ظریف کاری های این سازه در حال انجام است که برآورد می شود تا اوایل مه ۲۰۱۷ (۳۱ روز منتهی به ۱۱ خرداد ۹۶) به طور کامل تکمیل شود. این سازه تا سپتامبر ۲۰۱۷ (۳۰ روز منتهی به ۹ مهر ۹۶) آماده پذیرش و اسکان بیش از ۴۰۰ دانشجو خواهد بود.
5227583_939
جیمز کار، وزیر منابع طبیعی کانادا، در این خصوص گفت: «این ساختمان منحصر به فرد، نمونه ای دیگر از خلاقیت و نوآوری مهندسان کانادایی است.»
5227580_765
هزینه اتمام مراحل ساخت و طراحی این سازه ۵۱٫۵ میلیون دلار برآورد شده است.
چوب یکی از مهمترین و خلاقانه ترین مواد و مصالح ساختمانی است که مقاومت و پایداری خوبی دارد. ساختمان های چوبی بلند، مزایای زیست محیطی و اقتصادی فراوانی دارند. کانادا یکی از کشورهایی است که منابع جنگلی فراوانی دارد.
همچنین استفاده از چوب در ساخت سازه ها، موجب کاهش انتشار بیش از ۲۴۰۰ تن دی اکسید کربن در هوا می شود. این میزان معادل حذف سالانه ۵۰۰ خودروی آلاینده از کره زمین است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.