آخرین اخبار از بازار اقلام پرمصرف

این روزها بازار کالاهای اساسی تحت تاثیر افزایش تقاضا پر تب و تاب شده استو سود جویان از فضای موجود نهایت استفاده را می برند.
از بازار اقلام پرمصرف محرم چه خبر است؟به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، این روزها بازار کالاهای اساسی تحت تاثیر افزایش تقاضا پر تب و تاب شده است، بطوریکه برنج، گوشت،تخم مرغ و … هرکدام به فراخور زمان افزایش قیمت چند هزار تومانی را تجربه کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز
،در این راستا قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه مواد غذایی در گفتگو یی درخصوص وضعیت قیمت کالاهای اساسی گفت:قیمت برنج ایرانی به واسطه افزایش تقاضا در ایام محرم و سود جویی برخی افراد با افزایش قیمت در بازار همراه شده است.

وی افزود: با توجه به افزایش مصرف حبوبات به سبب نذورات مردم، نرخ حبوبات نیز روند صعودی به خود گرفته است.

حسنی در خصوص گرانی چای نیز بیان کرد: افزایش نرخ دلار در بازار آزاد و سودجویی برخی دلالان افزایش قیمت چای را رقم زده و این درحالیست که نیاز دوسال کشور در انبارها موجود است.

مرغ گران نشده است

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نیز گفت : از یک ماه گذشته تا کنون نرخ هر کیلو مرغ آماده به طبخ در مراکز خرده فروشی با کاهش ۹۰۰ تومانی به ۶ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

به گفته وی ران مرغ با کمر ۵ هزار و ۹۰۰ و ران مرغ بدون کمر ۶ هزار و ۹۰۰ تومان است.

یوسف خانی در خصوص پیش بینی وضعیت قیمت در ایام محرم بیان کرد: با توجه به فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و افزایش مصرف مرغ با وزن های متوسط و پایین و در مقابل کاهش مصرف خانوار پیش بینی می شود که نرخ مرغ با افزایش قیمتی مواجه نشود.

گوشت قرمز بازهم گران شد

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش مجدد یک هزار تومانی گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت:با توجه به کمبود دام در میادین روند افزایش قیمت ادامه خواهد داشت.

ملکی نرخ هر کیلو دام زنده را ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با افزایش هر کیلو دام زنده قیمت گوشت گوسفندی دوبرابر افزایش می یابد.

ثبات قیمت سبزی در بازار

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی نیز با اشاره به تحولات بازار میوه و سبزی بیان کرد: با توجه به فرارسیدن ایام محرم نرخ انواع سبزی و میوه هیچ گونه تغییری نداشته است.

وی افزود: در حال حاضر نرخ سبزی خوردن از هزار تا هزار و ۵۰۰ و سبزی جور( پلو، آش، کوکو) از ۶۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان است.

مهاجران در خصوص وضعیت بازار سبزی و صیفی در روزهای آتی بیان کرد: با توجه به فراوانی تولید هیچ گونه افزایش قیمتی در روزهای آتی نخواهیم داشت.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.