سرقت ۷میلیاردی از کارت های بانکی مشتریان

هاتف امروز: مغازه داری که با استفاده از دستگاه اسکیمر توانسته بود بالغ بر هفت میلیارد ریال از کارت های بانکی مشتریان خود سرقت کند در عملیات کارشناسان پلیس فتا اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش هاتف امروز؛ سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فتا اصفهان اظهار داشت:در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه از حساب بانکی آنها مبالغ زیادی سرقت گردیده بررسی موضوع در دستور کار ویژه پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: بلافاصله پرونده ای در این زمینه تشکیل و تحقیقات وسیع وگسترده کارشناسان پلیس فتا در فضای مجازی برای شناسایی عامل برداشت های غیر مجاز صورت گرفته انجام شد و سرانجام هویت اصلی متهم که یک مغازه دار بود مورد شناسایی قرار گرفت.

سرهنگ مرتضوی گفت: در بررسی های صورت گرفته مشخص گردید متهم از استان اصفهان به استان دیگری رفته که بلافاصله اکیپی از ماموران پلیس فتا به آن محل رفته و در یک عملیات غافلگیرانه هنگامی که قصد برداشت وجوه از حساب بانکی یکی از شهروندان را داشت دستگیر و به اصفهان منتقل کردند.

رئیس پلیس فتای فرمانده انتظامی استان در خصوص نحوه سرقت صورت گرفته گفت: متهم در مغازه خود دستگاهی به نام اسکیمر قرار داده بود که وقتی کارت مشتری را برای پرداخت وجه کالا دریافت می کرد آن کارت را وارد دستگاه اسکیمر کرده و به این ترتیب کلیه اطلاعات کارت کپی برداری می شد.

مرتضوی تصریح کرد: متهم سپس این اطلاعات را با دستگاه دیگری به کارت های خام بانکی منتقل می کرد و به این ترتیب همان کارت بانکی که مشتری در اختیار داشت یک نسخه از آن نیز در دست فرد سارق قرار می گرفت و او در فرصتی مناسب اقدام به برداشت از حساب وی در خارج از استان می کرد.

وی افزود:با اعتراف صریح متهم پرونده مقدماتی تشکیل و وی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.سرهنگ مرتضوی در خصوص استفاده از دستگاه اسکیمر هشدار داد و گفت: امروزه یکی از دستگاه هایی که امروزه برای سرقت اطلاعات مردم و به طبع سرقت حساب شهروندان مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه های اسکیمر می باشد که توسط مغازه داران سودجو و فرصت طلب مورد استفاده قرار می گیرد.

این مقام انتظامی بیان داشت: به شهروندان توصیه می کنیم هنگام خرید و پرداخت وجه توسط کارت عابربانک حتماً خودشان اقدام به کشیدن کارت در دستگاه کارت خوان نمایند و یا فروشنده در مقابلشان این عمل را انجام دهد و در صورت مشکوک شدن بلافاصله موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به اطلاع پلیس برسانند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.