هیچ گونه افزایش قیمتی در قبوض برق مشترکان خانوار رخ نمی دهد/ لزوم گسترش فرهنگ بیمه در جامعه

هاتف امروز: نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس،بااشاره به تصویب اصلاح بخشی از لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و تأمین مالی بخشی از این لایحه از طریق قبوض برق گفت:با اجرای این قانون هیچ گونه افزایش قیمتی در قبوض برق مشترکان خانوار رخ نمی دهد.

به گزارش هاتف امروز :حسین امیری خامکانی با اشاره به تصویب اصلاح بخشی از لایحه تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و تأمین مالی بخشی از این لایحه از طریق قبوض برق،گفت:سال های گذشته نیز تأمین مالی بخشی از صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی از طریق قبوض برق صورت می گرفت و در سال جاری نیز بار دیگر این قرارداد منعقد شده که براین اساس رقم ناچیزی در قبوض برق گنجانده می شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان درمجلس شورای اسلامی،افزود:در برابر رقم ناچیز گنجانده شده در قبوض برق منزل مسکونی و مشترکان بیمه خواهند شد،متاسفانه برخی اوقات آتش سوزی هایی رخ داده که تمام دارایی یک خانواده را از بین برده است که مجلس و دولت با تصویب این لایحه و گنجاندن این مبلغ دریافتی در قبوض برق به دنبال کاهش خسارت های مالی و جبران خسارت ها از این طریق بودند.

امیری خامکانی با بیان اینکه با اجرای این قانون هیچ گونه افزایش قیمتی در قبوض برق مشترکان خانوار رخ نمی دهد، ادامه داد: بخشی از حق‎بیمه این صندوق از حق‎بیمه پایه، از طریق درج در قبوض برق واحدهای مسکونی از مالکان آنها دریافت می‎شود و مابقی توسط سازمان برنامه و بودجه کشور از محل اعتبار ماده (۱۰) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به حساب صندوق پرداخت می‎شود که کمک اجرای این قانون منازل مسکونی را بیمه می کند و در زمان بروز حوادث خسارت ها را جبران می کند.

وی یادآور شد:هنگام وقوع حوادث در پرداخت خسارت به بیمه‌شدگان،بیشترین نفع برای مردم لحاظ می شود و درهمین راستا منابع دولتی باید درمحل صحیح و علمی هزینه شود تا دولت بتواند منابع موجود را به جای پرداخت خسارت،صرف اقدامات پیشگیرانه در شرایط بحران کند.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،باتوجه به لزوم گسترش فرهنگ بیمه درجامعه، تصریح کرد:ملموس کردن پیامدهای دریافت خسارت‌های احتمالی توسط حادثه دیدگان بسیارضروری است و گسترش فرهنگ بیمه،راهکاری مناسب برای جبران خسارات ناشی از حوادث مختلف است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.