مطهری: سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع تشخیص کیفیت کالا در کشور است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی سازمان ملی استاندارد ایران را تنها مرجع تشخیص کیفیت کالا در کشور دانست و گفت: بر همین اساس ارتقای جایگاه سازمان ملی استاندارد ایران ضروری است.
علی مطهری درمراسم روز جهانی استاندارد که امروز( دوشنبه) درمرکزهمایش های برگزارشد، با اشاره به تفاوت رعایت ضوابط استانداردها در ایران با کشورهای توسعه یافته، افزود: تنها راه برون رفت از این معضل افزایش دقت در نظارت و بازرسی ها است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت موضوع استاندارد از نظر ایمنی، سلامت و بهداشت، تصریح کرد: اعتماد سازی اساس تشکیل سازمان های استاندارد در دنیا است.
مطهری با تاکید براینکه درمضامین دین مبین اسلام به مفهوم استاندارد اشاره شده است، گفت: رعایت استاندارد، مسئولیت اضافی نیست بلکه وظیفه اولیه برای انجام هر کاری است که باید به آن توجه شود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی سالهای گذشته استاندارد در کشور رشد فزاینده ای داشته، بر انجام بازرسی و نظارت ها بصورت مستمر تاکید کرد.
ازسال ۱۹۷۰، چهاردهم اکتبر برابر با ۲۲ مهر به نام روز جهانی استاندارد تعیین و نامگذاری شده و ایران نیز از سال ۱۳۴۳ به عضویت این سازمان درآمده است .

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.