بندرهای ایران ازاستانداردهای لازم برخوردارند

هاتف امروز: رئیس کمیته بنادر و دریانوردی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های دریایی ایران، گفت: بندرهای ایران از استانداردهای لازم برای تردد و ارتباطات جهانی برخوردارهستند.

255256_981
به گزارش هاتف امروز ؛ حسین هاشمی تختی در دیدار کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با هیات اعزامی از کمیسیون راه و شهرسازی مجلس آلمان ، اظهار داشت: این بندرها به عنوان سکوی تجارت جهانی محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه بندرهای ایران آمادگی پذیرش کشتی های بین المللی را دارند، تصریح کرد: شهید رجایی از جمله مهمترین بندرهای ایران در هرمزگان است که با بهره مندی از مدرن ترین و استانداردترین تجهیزات بندری دنیا، ۸۴ درصد کل عملیات جابجایی کانتینر در ایران را عهده دار است و، به عنوان قطب کانتینری کشور به حساب می آید.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه های توسعه ای بندر شهید رجایی، گفت: در آینده نه چندان دور ظرفیت عملیاتی بزرگ ترین بندر کانتینری ایران از سه میلیون و ۳۰۰ هزار تی ای یو کانتینر به شش و پس ازآن به ۸ میلیون TEU افزایش یابد.
هاشمی تختی ضمن اعلام آمادگی مجلس شورای اسلامی برای همکاری با سرمایه گذاران در حوزه بندری ایران، ابراز داشت: بندرهای ایران دارای سازوکار صد درصد جهانی هستند که باید جایگاه آن ها را در سطح جهان با توجه به نرخ بهره وری، استفاده از دانش نوین و به دست آوردن مزیت رقابتی ارتقا دهیم.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.