انتخاب نمایندگان شورای عالی انقلاب فرهنگی درشورای سیاستگذاری پایگاه استنادی جهان اسلام

هاتف امروز: در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، « مهدی گلشنی» و « حمید پارسانیا» به عنوان نمایندگان این شورا در شورای سیاستگذاری پایگاه استنادی جهان اسلام انتخاب شدند.

به گزارش هاتف امروز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه که روز سه شنبه برگزار شد، به وظایف مهم پایگاه استنادی جهان اسلام (isc) برای نمایه سازی و انتشارات مقالات علمی دانشمندان جهان اسلام اشاره و بر ضرورت تقویت و گسترش فعالیت این پایگاه علمی تاکید شد.
همچنین در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین محسن قمی دوباره به عنوان نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در هیات نظارت بر مطبوعات انتخاب شد.
در ادامه نیز وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گزارشی درباره سرقت های علمی در کشور ارائه کردند و اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گرفتند تا مرکزیتی منسجم برای یکپارچه سازی، ثبت، رصد و پیگیری پایان نامه های دانشگاهی در وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد کنند و در صورت نیاز قواعد و قوانین نوشتن پایان نامه ها تغییر یابد.
همچنین در این جلسه با اشاره به سطح و تعداد بالای مقالات علمی نمایه شده در کشور مقرر شد تا ضمن آگاه سازی جامعه علمی از قوانین دانشگاهی، با دانشجویان و اعضای هیات علمی که تخلف قطعی دارند و همچنین جریان های سازماندهی شده در دانشگاه های کشور در این زمینه، برخورد سخت انضباطی شود.
در پایان این جلسه نیز مواردی از سیاست های سند معماری تصویب شد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.