واردات نفت آسیایی‎ها از ایران بین ۲ تا ۴ برابر افزایش یافت

هاتف امروز: تازه ترین آمارها نشان می دهد که واردات نفت آسیایی ها از ایران در ماه نوامبر ۲ برابر افزایش یافته و برای کره جنوبی و هندوستان این رقم چهار برابر بیشتر شده است.

به گزارش هاتف امروز، آمار حکایت از آن دارد که پس از برجام هر ماه واردات نفت کشورهای بزرگ خریدار نفت ایران در آسیا فزونی گرفته و حالا برای دومین ماه متوالی وارداتشان دو برابر شده است.
تارنمای «ژاپن تودی» روز جمعه در گزارشی نوشت: چین، هند، ‌کره جنوبی و ژاپن در ماه نوامبر (آبان – آذر) یک میلیون و ۹۴۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده اند که این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۱۷ درصد رشد کرده است.
این گزارش می افزاید: در ماه اکتبر همین کشورها از ایران یک میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه نفت وارد کرده اند که بر اساس گزارش دولت ژاپن و آژانس بین المللی انرژی، بالاترین رقم خرید نفت از کشورمان از سال ۲۰۱۰ میلادی بوده است.
ژاپن تودی می نویسد: ایران توانست در جلسه اخیر اوپک موافقت اعضا را کسب کند تا میزان تولید نفتش به یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه کاهش نیابد و البته این یک پیروزی بزرگ برای تهران است که بتواند همچنان سهم اصلی خود را از بازار بدست بیاورد.
بر اساس این گزارش، ایران به خریداران نفت خود اعلام کرده است در صورتی که نفت بیشتری خریداری کنند شامل تخفیف هایی خواهند شد.
وزارت دارایی ژاپن نیز امروز در بیانیه ای اعلام کرد که هر بشکه نفت ایران توسط ژاپن در ماه نوامبر ۴۵ دلار و ۴۶ سنت خریداری شده است که سومین نفت ارزان تهیه شده این کشور پس از مکزیک و عمان است.
وزارت تجارت ژاپن هم امروز اعلام کرد که واردات نفت این کشور از ایران در ماه نوامبر در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۴۱ ممیز دو درصد افزایش یافته و به ۲۳۷ هزار و ۶۵۳ بشکه رسیده است.
واردات نفت هند از ایران نیز در ماه نوامبر به نسبت دوره مشابه سال گذشته چهار برابر شده و به ۶۲۰ هزار بشکه در روز رسیده است. به گونه ای که این کشور برای سومین ماه متوالی بالاتر از چین ایستاده و خریدار بزرگ نفت کشورمان بوده است.
در این میان ارقام در کره جنوبی بسیار جالب توجه تراست و واردات نفت این کشور از جمهوری اسلامی ایران در ماه نوامبر امسال در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته پنج برابر بیشتر شده و به ۴۷۲ هزار و ۶۷ بشکه در روز رسیده است.
ژاپن پیش بینی کرده است که خرید نفت آسیایی ها از جمله چین از ایران در ماه دسامبر امسال تا اندازه ای کاهش یابد اما همچنان رقم قابل توجهی خواهد بود.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.