جک S3؛دومین شاسی بلند جک در ایران+عکس

هاتف امروز:کرمان موتور درصدد عرضه شاسی‌بلند جدید JAC S3 در ایران است؛ خودرو که می‌تواند رقیب آینده شاسی‌بلند چینی سایپا باشد.
به گزارش هاتف امروز ، خانواده شاسی‌بلندهای جک هم‌اکنون ۴ عضو دارد که به ترتیب قد (!) عبارتند از:

جک S1: کوچک‌ترین و جدیدترین عضو این خانواده است. S1 در کلاس ساندرو استپ‌وی است و قرار بود نیمه دوم ۲۰۱۶ راهی بازار چین شود اما بدلایل نامعلومی شروع عرضه آن به ابتدای ۲۰۱۷ موکول شد. قیمت معادل S1 در چین بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.

جک S2: اواخر سال ۲۰۱۵ معرفی شد و از ابتدای ۲۰۱۶ نیز با قیمتی معادل ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان به بازار چین آمد. S2 را می‌توان رقیبی برای لیفان X50 دانست.

جک S3: در نیمه دوم ۲۰۱۴ متولد شد. S3 در طی این دوسال دوبار فیس‌لیفت شد که دومین فیس‌لیفتش اواخر ۲۰۱۶ و در نمایشگاه چنگدو به نمایش درآمد.

جک S5: قدیمی‌ترین عضو خانواده و محصول ۲۰۱۳ است. S5 نیز در سال ۲۰۱۶ فیس‌لیفت شد ولی جک این روزها هردو مدل آن در بازار چین می‌فروشد.

جک S7: بزرگ‌ترین عضو خانواده و تنها خودروی ۷ نفره جک است. S7 در نیمه دوم ۲۰۱۶ معرفی شد و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ نیز وارد بازار چین می‌شود. S7 همان پیشرانه ۲٫۰ لیتری توربوشارژ S5 را دارد با این تفاوت که قدرتش افزایش یافته و به حدود ۱۹۰ اسب‌بخار رسیده است.

83

جک S۳
یکسال بعد از عرضه جک S5 در ایران حالا نوبت برادر کوچکتر آن، یعنی جک S3، است. همانطور که گفتیم، S3 در سال ۲۰۱۶ فیس‌لیفت شد ولی نسخه‌ای که قصد ورود به بازار کشورمان را دارد، مدل قبل از فیس‌لیفت و در واقع همان مدل ۲۰۱۴ است. چینی‌ها S3 را با پلتفرم JAC A30 ساخته‌اند؛ همان سدان ارزان‌قیمتی که نخستین‌بار در ۲۰۱۳ معرفی شد و ابتدای ۲۰۱۴ نیز نسخه فیس‌لیفتش با نام جدید JAC J4 به بازار چین رفت. باتوجه به ظاهر جذاب J4 و همچنین یکسان بودن پیشرانه J4 با S3 بعید نیست که کرمان موتور در آینده‌ای نزدیک J4 را هم وارد بازار کشورمان کند.

S3 با همان پیشرانه J5 دنده‌ای

جک برای S3 فقط یک پیشرانه ۱٫۵ لیتری تدارک دیده که همان پیشرانه J5 دنده‌ای است و به انتخاب مشتریان یا با گیربکس دستی یا با گیربکس CVT تحویل می‌شود. درمورد سطح امکانات این خودرو نیز در آینده بیشتر صحبت می‌کنیم.

چه قیمتی دارد؟

جک S3 نیمه اول سال ۹۶ وارد بازار کشورمان می‌شود. باتوجه به قیمت ۷۰ تا حدود ۱۰۰ هزار یوآنی S3 در چین احتمالا این خودرو باقیمت ۵۵ تا ۷۰ میلیون تومان فروخته شود که در اینصورت باید با چانگان CS35 سایپا و هایما S5 ، که احتمالا ایران خودرو از سال آینده مونتاژ آن را شروع می‌کند، رقابت نزدیکی داشته باشد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.