تویوتا مدل جدید در زمان خواب‌آلودگی راننده رانندگی را به دست می‌گیرد + تصاویر

هاتف امروز: نمایشگاه وسایل الکترونیک مصرفی امسال، سالی برای عرض اندام خودروهای بدون راننده بود. تویوتا نیز در این نمایشگاه نمونه مفهومی از خودرویش را معرفی کرد که نه تنها خودران است، بلکه از هوش مصنوعی برای ایجاد ارتباط با راننده بهره می‌برد.

به گزارش هاتف امروز به نقل از Engadget، این نمونه مفهومی که Concept-i نام دارد، طوری طراحی شده است که به غیر از ظاهری شیک و دوست‌داشتنی تجربه‌ای کاملا دوستانه و گرم برای راننده ایجاد می‌کند. مهم‌ترین ویژگی این خودروی مفهومی، سیستم هوش مصنوعی پیشرفته‌ای است که با راننده ارتباط برقرار می‌کند و از الگوها و برنامه‌های یادگیری کنترل خودرو بسیار قوی‌تر است. این خودرو از چندین حسگر بهره می‌برد و احساسات راننده را به راحتی درک می‌کند و زمان و مکانی را که راننده طی می‌کند را به شکل نقشه به نمایش می‌گذارد.

این سیستم هوش مصنوعی از فناوری‌های پیشرفته رانندگی خودکار بهره می‌برد تا میزان امنیت راننده را افزایش دهد. در چنین شرایطی، رانندگان می‌توانند انتخاب کنند که یا خودشان رانندگی کنند یا خودرو خودش به صورت خودران آنها را به مقصد برساند. ولی با این حال، زمانی که هوش مصنوعی خودرو احساس کند که کنترل راننده روی رانندگی کاهش یافته است، خودش کنترل را به دست می‌گیرد. این سیستم میزان توجه راننده و شرایط جاده را ارزیابی می‌کند و دو صورتی که لازم باشد، حالت خودران را فعال می‌کند. زمانی که حالت خودران فعال می‌شود، نوری زیر پای راننده روشن می‌شود.

برای اینکه نقاط کور برای راننده کاهش یابد، پروژکتورهایی در پشت ماشین تعبیه شده‌اند که تصاویر را روی ستون‌های می‌اندازد تا راننده کاملا بر فضای پشت خودرو احاطه داشته باشد.

نمای خارجی خودرو واقعا جالب است و زمانی که راننده و مسافران به خودرو نزدیک می‌شوند، برای خوشامدگویی کلمه «Hello» روی در آن به نمایش گذاشته می‌شود. علاوه بر این، بخش عقبی خودرو اطلاعاتی را مثل پیچ خطرناک برای آگاهی خودروهای عقبی نمایش می‌دهد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.