نگهداری از حیوانات وحشی در ۳ پارک بزرگ پایتخت بدون مجوز +تصاویر

هاتف امروز: رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه در پایتخت حدود ۱۲ مرکز نگهداری از حیات وحش داریم گفت: تعدادی از اینها مانند پارک ملت، پارک چیتگر و مجموعه پارک ساعی فاقد مجوزهای لازم از سازمان حفاظت از محیط زیست هستند.

محمدحسین بازگیر ادامه داد: هر گونه نگهداری حیات وحش تحت عنوان‌های مختلف مانند باغ وحش، باغ پرندگان ، مرکز نگهداری و … مستلزم اخذ مجوز از سازمان حفاظت از محیط زیست است.

وی با اشاره به اینکه این مجوز تابع شرایط خاص است اظهار کرد: مراکز نگهداری از حیات وحش باید به طور دائم گزارش خود را از تعداد گونه‌ها، نوع گونه‌ها، ورود و خروج حیات وحش مختلف به آن مکان، مرگ و میر و تولدی که دارند را گزارش دهند.

وی یادآور شد: همچنین وضعیت تغذیه و نگهداری حیات وحش در آن مکان باید مناسب بوده، فضای مناسب و کافی برای نگهداری از حیات وحش داشته و شرایط و مقررات لازم را رعایت کرده باشد همچنین، دامپزشکی مستقر در آن مرکز داشته باشند.

leopard_muzzle_big_cat_eyes

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه تعدادی از مراکز نگهداری حیات وحش مجوزهای لازم از سازمان حفاظت از محیط زیست را ندارند بیان کرد: این مراکز متخلف شرایط و ضوابط نگهداری از حیات وحش را نیز رعایت نکرده‌اند.

بازگیر گفت: طی جلسه‌ای که با مدیران این مراکز برگزار کرده‌ایم تذکرات لازم را به آنان داده و فرصت دادیم که درخواست‌های خود را برای مجوز به سازمان حفاظت محیط زیست تحویل دهند.

1539011_965

بازگیر اظهار کرد: اگر مراکز نگهداری حیات وحش در وضعیت نگهداری حیات وحش تغییراتی ایجاد کرده یا شرایط را مناسب کنند و به استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست نزدیک شوند می‌توانیم برای آنان مجوز صادر کنیم.

وی همچنین گفت: در صورتی که پس از مهلت تعیین شده درخواست‌های خود را جهت اخذ مجوز تحویل ندهند و محل نگهداری را اصلاح نکنند ما این مراکز را به عنوان مراکز غیر مجاز معرفی می‌کنیم و بر اساس قانون شکار و صید علیه آنان اعلام جرم خواهیم کرد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.