انسان می تواند میدان مغناطیسی را تشخیص دهد+عکس

هاتف امروز:محققان دستگاه کوچکی برای تشخیص میدان مغناطیسی توسط بدن انسان ساخته‌اند که نحوه درک و تجربه در دنیای پیرامون ما را کاملا تغییر می‌دهد.

با توجه به اینکه حیواناتی مانند پرندگان، ماهی‌ها، خرچنگ‌ها و سگ‌ها به راحتی می‌توانند میدان مغناطیسی را تشخیص دهند، دانشمندان به این فکر افتاده‌اند که انسان هم باید این قابلیت را در اختیار بگیرد.

این فرضیه که حس ششم انسان به صورت ناخودآگاه میدان مغناطیسی را تشخیص می‌دهد برای مدت طولانی مورد توجه دانشمندان قرار گرفت و این بار محققان دستگاه جدیدی با نام North Sense ساختند که به بدن انسان متصل می‌شود تا توانایی مذکور در اختیار ما قرار بگیرد.

این دستگاه الکترونیکی کوچک به صورت ضدآب و به اندازه قوطی کبریت ساخته شده است که از طریق سیستم ورودی USB شارژ می‌شود و زمانی که شخص رو به شمال قرار می‌گیرد، به لرزش درمی‌آید. این دستگاه کوچک به گونه‌ای طراحی شده است که روی پوست بدن و در بخش فوقانی قفسه سینه نصب می‌شود.

دستگاه North Sense با این هدف ساخته شده است که در کنار دیگر حواس و اعضای بدن انسان مورد استفاده قرار بگیرد و فقط به عنوان یک ابزار ساده برای تشخیص قطب شمال کاربرد نداشته باشد.

شرکت Cyborg Nest که این دستگاه را ساخته است توضیح داد که این گجت کوچک نحوه درک و تجربه در دنیای پیرامون ما را کاملا تغییر می‌دهد. به همین خاطر این دستگاه گیرنده ماهواره‌ای GPS یا دیگر قابلیت‌های ردیاب ندارد و به هیچ شبکه‌ای متصل نیست. بنابراین از آن می‌تواند در قالب یک ابزار شخصی مانند حواس داخل بدن استفاده کرد.

«لیویو بابیتز» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Cyborg گفت: «هیچ کدام از ما تاکنون تجربه زندگی با قابلیت تشخیص میدان مغناطیسی را نداشتیم. این توانایی می‌تواند دنیای جدیدی را برای ما رقم بزند و استفاده از دستگاه کوچک ما این امکان را فراهم می‌کند تا انسان به صورت متفاوت در دنیای پیرامون خود گام بردارد».

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.