پرداخت دیرکرد به بانک‌ها حرام است

هاتف امروز: آیت‌الله نوری همدانی در واکنش به تبلیغات بانک‌ها مبنی بر پرداخت دیرکرد در تاریخ مقرر برای بخشودگی آن گفت: این مال اصلا بخشودگی ندارد، چون مال خود مردم است و دیرکرد حرام است؛ شما می‌خواستید از مردم پول اضافه بگیرید و این بخشودگی نیست.

به گزارش هاتف امروز به نقل از خبرگزاری حوزه، آیت‌الله نوری همدانی صبح روز چهارشنبه (۶ بهمن) در درس خارج فقه در مسجد اعظم، بر لزوم تکیه بر ظرفیت درونی کشور تاکید کرد و گفت: اگر سرمایه‌های مردم در بانک‌ها صرف صلاح کشور و امور کشاورزی و صنعت شود، پیشرفت خواهیم کرد اما تا رباخواری باشد، مملکت پیشرفت نمی‌کند.

وی اظهار کرد: مردم درباره دیرکرد به ما نامه می‌نویسند و ما به هر اندازه می‌گوییم دیرکرد، رباخواری است، بازهم بانک‌ها دریافت می‌کنند؛ البته ما مقاومت می‌کنیم و ثابت‌قدم هستیم و ربا باید برچیده شود.

آیت‌الله نوری همدانی در واکنش به تبلیغات بانک‌ها مبنی بر پرداخت دیرکرد در تاریخ مقرر برای بخشودگی آن، گفت: این مال اصلا بخشودگی ندارد، چون مال خود مردم است و دیرکرد حرام است؛ شما می‌خواستید از مردم پول اضافه بگیرید و این بخشودگی نیست.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه ماه بهمن یادآور خاطرات روزهای انقلاب است، اظهار داشت: در چنین روزهایی انقلاب به دوران اوج خود رسیده بود و مردم با شور و شکوه خاصی منتظر امام خمینی(ره) بودند.

وی با تاکید بر اینکه روحانیت پیشتاز مبارزه با نظام طاغوت بود، تصریح کرد: بیان تاریخ دوران انقلاب اسلامی برای مردم و جوانان ضرورت دارد و این مقطع از تاریخ هیچگاه نباید فراموش شود.

آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات آمریکا، اظهار داشت: مسائلی که در جریان این انتخابات بیان شد، نشان دهنده فروپاشی آمریکا از درون است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه آمریکا از اداره کشور خود عاجز است و مشکلات زیادی دارد،  افزودند: آمریکا وقتی نمی تواند درون خود را اداره کند، چرا ادعا می کند می تواند دیگران را مدیریت کند؟

وی تصریح کردند: همانطور که شوروی دچار فروپاشی شد، آمریکا نیز با توجه به فساد گسترده در این کشور، دچار این مسئله خواهد شد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.