نشست تجاری ایران و ایتالیا با امضای ۱۲ موافقتنامه همکاری

فکر کردن به جاده ابریشم با ایتالیایی‌ها

چهارشنبه، بیست و پنجم فروردین ۱۳۹۵ -ساعت ۱۶:۱۵

نشست تجاری ایران و ایتالیا با امضای ۱۲ موافقتنامه همکاری بین دو کشور و همچنین رد و بدل کردن سخنان امیدبخش از سوی مسوولان ایران و ایتالیا برگزار شد.

نشست تجاری ایران و ایتالیا روز چهارشنبه ۲۵ فروردین‌ماه با حضور نخست وزیر ایتالیا در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد. در این نشست ولی الله افخمی راد رئیس سازمان توسعه تجارت از استقبال اعضای سازمان تجارت جهانی (WTO) از پیوستن كشورمان به این نهاد خبر داد و اظهار کرد: با شرایط جدید، عضویت در این سازمان می‌تواند گام مثبتی برای كشور باشد به گونه‌ای كه نرخ رشد اقتصادی را افزایش دهد.

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا نیز در این نشست اظهار کرد: ایران و ایتالیا می‌توانند پیام ثبات را در منطقه منتشر كنند. دو كشور همچنین می‌توانند به موضوعاتی بپردازند كه در مورد آن توافق ندارند، با این حال ما نقاط مشترك زیادی داریم كه یكی از آنها ایجاد صلح است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز به نقل ازاقتصادنیوز،‌محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در نشست تجاری ایران و ایتالیا به قراردادهای همکاری که بین ایران و ایتالیا امضا شده پرداخت و گفت: قرار است بیمه ساچه ایتالیا پوشش‌های لازم بیمه‌ای را برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین ایران و ایتالیا انجام دهد.

محسن جلالپور، رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در این نشست با اشاره به امضای شش قرارداد مهم در کاخ ریاست جمهوری و امضای ۱۲ سند قرارداد بین فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا، اظهار کرد: این‌ها اسناد عملیاتی نهایی هستند که اجازه می‌دهند عملاً کار دو طرف شروع شود. این موضوع نشان می‌دهد که اعزام هیات‌های عالی‌رتبه به ایران و سفر هیات بزرگ اقتصادی ایران در معیت رییس جمهور به رم در جهت درستی حرکت کرده و میوه‌های مفیدی به بار آورده است.

می‌توانید رئوس اصلی اظهارات مطرح شده در نشست تجاری ایران و ایتالیا را در این جدول اقتصادنیوز بخوانید.

ولی الله افخمی راد/ رئیس سازمان توسعه تجارت

موضوع

توضیح

استقبال از پیوستن ایران به WTO

اعضای سازمان تجارت جهانی (WTO) از پیوستن كشورمان به این نهاد استقبال می‌کنند. با شرایط جدید، عضویت در این سازمان می تواند گام مثبتی برای كشور باشد به گونه‌ای كه نرخ رشد اقتصادی را افزایش دهد.

ارتباط خوب تهران و رم

تهران و رم از گذشته ارتباط دیرینه‌ای داشتند؛ ایتالیا در دوران سخت تحریم نیز ایران را ترك نكرد و بعد از تحریم‌ها نیز به صورت فعال‌تر در كشورمان فعالیت می‌كند.

ماتئو رنتزی/ نخست وزیر ایتالیا

انتشار پیام ثبات در منطقه

ایران و ایتالیا می‌توانند پیام ثبات را در منطقه منتشر كنند. دو كشور همچنین می‌توانند به موضوعاتی بپردازند كه در مورد آن توافق ندارند، با این حال ما نقاط مشترك زیادی داریم كه یكی از آنها ایجاد صلح است.

گفت‌وگو در جاده ابریشم

چرا ما به جاده ابریشم فكر نكنیم؟ واقعیت این است كه مسافران جاده ابریشم در گذشته به فارسی و ایتالیایی با هم گفت‌وگو داشتند.

فرصت بزرگ همکاری ایران و ایتالیا

ایتالیا نخستین كشوری است كه بعد از تحریم‌ها به ایران آمده است چون بر این باوریم كه رابطه ما رابطه‌ای دوستانه است. ایران و ایتالیا فرصت‌های بزرگی برای همكاری دارند. هر دو كشور گذشته و تاریخ زیبایی دارند اما این تاریخ نباید تنها در سطح یادبود و خاطره بماند.

محمدرضا نعمت زاده/ وزیر صنعت، معدن و تجارت

حمایت بیمه ساچه از سرمایه‌گذاری‌های ایران و ایتالیا

قرار است بیمه ساچه ایتالیا پوشش‌های لازم بیمه‌ای را برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین ایران و ایتالیا انجام دهد.

محسن جلالپور/ رئیس اتاق بازرگانی ایران

امضای ۶ قرارداد مهم در کاخ ریاست جمهوری و امضای ۱۲ سند قرارداد بین فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا

این‌ها اسناد عملیاتی نهایی هستند که اجازه می‌دهند عملاً کار دو طرف شروع شود. این موضوع نشان می‌دهد که اعزام هیات‌های عالی‌رتبه به ایران و سفر هیات بزرگ اقتصادی ایران در معیت رییس جمهور به رم در جهت درستی حرکت کرده و میوه‌های مفیدی به بار آورده است،

فرصت‌های بزرگ ایران و ایتالیا

بر این باورم که آنچه تا امروز عمل کرده‌ایم در مقابل فرصت‌هایی که دو اقتصاد بزرگ ایران و ایتالیا می‌توانند برای بنگاه‌هایمان ایجاد کنند، تنها قدم کوچکی از راهی طولانی است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.