آیا والیبال ایران به مرحله نهایی لیگ جهانی صعود می کند؟

ایران از ۳ بازی اول خود یک پیروزی به دست آورده و برای اینکه بتواند فاصله اش را جبران کند باید در ۶ بازی آینده خود ۴ یا ۵ پیروزی به دست بیاورد.

تیم ملی والیبال ایران از روز پنج شنبه هفته دوم مسابقات جهانی را شروع خواهد کرد. جایی که باید در صربستان مقابل بلغارستان قرار بگیرد. اما تیم ملی چقدر شانس حضور در مرحله بعد را دارد؟

به گزارش هاتف امروز ، فرمول مسابقات سال اخیر باسال های گذشته متفاوت است و همین مساله ماجرای صعود را پیچیده تر کرده است.با این همه تیم ملی ایران برای اینکه بتواند صعود کند باید خود را در میان ۵ تیم اول جدول رده بندی قرار دهد تا با خیال راحت در مرحله فینال که در لهستان است حاضر شود. از میان ۱۲ تیم حاضر در مسابقات لیگ جهانی ۶ تیم به مرحله فینال صعود می کنند که حتما یکی از این تیم ها لهستان خواهد بود.

لهستان میزبان مرحله نهایی است و صعودش به همین دلیل قطعی شده. آنها در هرجایی از جدول که قرار بگیرند به مرحله نهایی صعود خواهندکرد. به همین دلیل هم هست که اگر تیمی بخواهد با خیال راحت به مرحله نهایی صعود کند باید هدف اش را حضور در میان ۵ تیم بالای جدول قراردهد تا اگر لهستان هم در میان ۵ تیم بالای جدول نبود به مرحله بعد صعودکند.

شاگردان لوازنو در حال حاضرو پس از ۳ بازی در رتبه نهم مسابقات قراردارند والبته شش بازی دیگر تا پایان تورنومنت دارند که طی آنها باید خودشان رابه رتبه پنجم یا حتی ششم برسانند.

براساس جدول رده بندی ایران شانس مستقیم برای مهار کردن رقبایش برای رتبه پنجم ندارد. یعنی ایران با آمریکا یک بازی کرده و تمام شد و در بازی های آینده اش بازی مستقیم در برابر ۴ تیم بالاتر ندارد. در این شرایط بازیهای این چهار تیم در مرحله بعد اهمیت پیدا می کند

از میان تیمهای رقیب رسما بلژیک اهمیتی ندارد چون تیم قدرتمندی نیست و با همه رقبای قدرمتند ایران بازی می کند و احتمالا به زودی جایش را به ایران خواهد داد. اما سایر رقبا مسیرسختی را برای ایران خواهندساخت.بررسی وضعیت ۳ تیم دیگر براساس برنامه مسابقات تا حدی تکلیف ایران را روشن خواهد کرد.

آمریکا : آنها در دو هفته آینده حداقل ۴ برد و حداکثر شش برد خواهند داشت و برای ایران غیرقابل دسترس خواهند بود. ایران برای رسیدن به آمریکا و با توجه به یک پیروزی کمتر نیاز به حداقل ۵ برد دارد.

روسیه : روس ها کارشان کمی سخت تراست. آنها در هفته دوم با لهستان فرانسه و آرژانتین هم گروه هستند و در هفته سوم با آمریکا. نتیجه اینکه آنها در ضعیفترین نمایش به ۳ پیروزی خواهند رسید و ایران برای رسیدن به آنها باید حداقل ۴ برد به دست بیاورد.

لهستان: این تیم هم با روسیه بازی مشترک دارد و هم بازی برزیل . برای لهستان می شود ۲پیروزی در هفته دوم و ۱ پیروزی در هفته سوم قطعی در نظر گرفت که باز هم به پیروزی خواهد رسید و ایران برای رسیدن به این تیم هم به ۴ پیروزی نیاز دارد.

طبق برنامه بالا ایران برای عبور از رقبایش به ۴ پیروزی از ۶ بازی آینده نیاز دارد . بازیهایی که در زیرمی بینید.

هفته دوم که در صربستان برگزار می شود

پنج شنبه ۳/۴/۹۵ ایران – بلغارستان ۱۸:۳۰

جمعه ۴/۴/۹۵ ایران – برزیل ۱۸:۳۰

شنبه ۵/۴/۹۵ صربستان – ایران ۲۱:۳۰

هفته سوم که در تهران برگزار می شود

جمعه ۱۱/۴/۹۵ ایران – صربستان ۲۱:۰۰

شنبه ۱۲/۴/۹۵ ایران – ایتالیا ۲۱:۰۰

یک شنبه ۱۳/۱۱/۹۵ ایران – آرژانتین ۲۱:۰۰

براساس برنامه بازی ها ایران برای صعود به مرحله نهایی نیاز دارد که حداقل برزیل و بلغارستان را در صربستان شکست دهد و در تهران مقابل صربستان و آرژانتین پیروزشود. البته که این امتیاز حداقلی است و به نظر می رسد شاگردان لوزانو لازم باشد برای صعود به مرحله بعد ایتالیا یا صربستان را هم شکست دهند که به معدل ۲ پیروزی از ۳ بازی برسند. معدلی که تا امروز فرانسه ، ایتالیا ، بلژیک ، آمریکا، ایتالیا ، روسیه و لهستان به آن رسیده اند.

ایران از ۳ بازی اول خود یک پیروزی به دست آورده و برای اینکه بتواند فاصله اش را جبران کند باید در ۶ بازی آینده خود ۴ یا ۵ پیروزی به دست بیاورد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.