تهرانی‌ ها منتظر گرد و غبار باشند

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران از ورود گرد و غبار به تهران تا سه روز آینده خبر داد.

به گزارش هاتف امروز: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران از ورود گرد و غبار به تهران تا سه روز آینده خبر دادوادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح از میزان غلظت آلاینده‌ها در مقایسه با روز گذشته کاسته شده و امروز هوای تهران در شرایط سالم قرار دارد.

محمد رستگاری خاطرنشان کرد: تا سه روز آینده احتمالا تهران و مخصوصاً شهرستان‌های تهران این امکان وجود دارد که گرد و غبار داشته باشیم مخصوصا در مناطق جنوبی استان تهران این موضوع بیشتر احساس خواهد شد.

معاون نظارت سازمان محیط زیست تصریح کرد: گردو غباری که در این چند روز هوای تهران را ناسالم و آلوده کرده بود به دلیل تأثیرات ورود گردو غبار به کشور بود اما اینکه در چند روز آینده هم منبع گرد و غبار تهران منشأهای خارجی باشد یا خیر نمی‌توان هم‌اکنون در مورد ‌آن اظهار نظر کرد.

لیلا نظری، سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران گفت: روز یکشنبه میانگین شاخص کیفیت هوای تهران به عدد ۱۰۱ و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس رسید. به گفته نظری، در ۳۱ روز گذشته از ماه خرداد، ۲۳ روز هوا سالم و ۸ روز هوا ناسالم برای گروه‌های حساس بود که در پی ورود ریزگردها از غرب شهر این تغییرات به ثبت رسید. برآیند ۳ ماهه هوای تهران نشان می‌دهد از ابتدای سال تاکنون
۱۱ روز هوای پاک، ۷۴ روز هوای سالم و ۸ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس به ثبت رسیده است که همه روزهای هوای ناسالم در خرداد بوده است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.