پژو شاسی بلند ۷۰ میلیون تومانی در راه بازار /تصاویـر

با امضای قرارداد نهایی شرکت مشترک ایران خودرو- پژو «ایکاپ IKAP» از امروز به صورت رسمی آغاز بکار کرد.

به گزارش هاتف امروز، بر اساس این قرارداد که به‌ امضای هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و «ژان کریستف کمارد»‌ قائم مقام مدیرعامل پژو سیتروئن رسید سه محصول پژو ۲۰۰۸‌، ۳۰۱ و ۲۰۸ تولید خواهد شد و از اسفند ماه سال جاری محصول ۲۰۰۸ به تولید انبوه می‌رسد.

http://www.khabarmachine.ir/Picture/20160622115114_Peugeot-2008-2014-1280-26.jpg

این خودور که قیمتی بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان خوهد داشت و دو خودروی دیگر به صورت مشارکت ۵۰ -۵۰ و با آورده ۲۰۰ میلیون یورو از هر دو طرف تولید خواهد شد.

محمد‌رضا نعمت‌زاده وزیر صنعت معدن تجارت کشورمان در این جلسه گفت: “‌مذاکرات برای این همکاری پس از برجام آغاز شد و  بعد از سفر رییس جمهور به فرانسه مشارکت نامه امضا شد. پس از آن هم قرار داد و توافق نامه اصلی و ۱۹ قرار داد توافق نامه فرعی به امضا رسید.

نعمت زاده اظهار امیدواری کرد “ماه آینده نیز چنین قرار دادی را با یک شرکت آلمانی داشته باشیم و یک شرکت از ایران خودرو دیزل با یک شرکت آلمانی به نتیجه نهایی برسند”.

وی اضافه کرد: “در زمینه های خودرو و کشتی سازی قرار دادهایی را طی ماه های آینده با شرکای خارجی امضا خواهیم کرد”.

به گفته وزیر صنعت ، معدن و  تجارت “استفاده از حداکثر ظرفیت داخلی جزو الزامات این قرار داد است که با ۴۰ درصد ساخت داخل شروع می شود و به بیش از ۸۰ درصد خواهد رسید”.

http://www.khabarmachine.ir/Picture/20160622115109_Peugeot-2008-2014-1280-18.jpg

همچنین هاشم یکه زارع مدیر عامل ایران خودرو در این مراسم از به بازار آمدن اولین محصول مشترک ایکاپ در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

وی گفت: “این قرار داد برد- برد خواهد بود و به نفع هر دو طرف و تمام مصالح و منافع ایران خودرو در این قرار داد لحاظ شده و به محصولاتی با تکنولوژی جدید و قیمت مناسب دست خواهیم یافت و قادر خواهیم بود با پلت فرمهایی که پژو در اختیار ما قرار می دهد محصولات جدیدی تولیدی کنیم”.

به گفته مدیر عامل ایران خودرو” ۳۰ در صد از محصولات تولیدی به خارج از کشور صادر خواهد شد”.

قرار است طی سه سال اول تولید این سه محصول حدود ۱۵ هزار خودرو از این شرکت تولید خواهد شد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.