کارلو پدرسولی معروف به باد اسپنسردرگذشت

 

کارلو پدرسولی معروف به باد اسپنسر( Bud Spencer) بازیگر ایتالیایی که در ایران با فیلم های خاص وسترن معروف شده بود، دیروز درگذشت .

به گزارش هاتف امروز، کارلو پدرسولی معروف به باد اسپنسر( Bud Spencer) بازیگر ایتالیایی و متولد ۳۱ اکتبر ۱۹۲۹ در ناپل در سال ۱۹۷۵ میلادی در فیلم «پاگنده به هنگ کنگ می رود» و در ۱۹۷۸ «پاگنده به آفریقا می رود» بازی کرد که بعدها با نمایش این فیلم در ایران به شهرت فراوانی بین هموطنانمان رسید.

اسپنسر بیشتر به خاطر حضور در فیلم‌های به سبک وسترن اسپاگتی همراه با «ترنس هیل» شهرت دارد. وی با «ترنس هیل» ۱۸ فیلم سینمائی مشترک کار کرده است.

باد-اسپنسر-3-620x349

او در آثاری چون «امروز می‌کشیم، فردا می‌میریم» «فراتر از قانون»، «پنج مرد نظامی»، «دزدان دریایی بالاکی»، «پاگنده»، «مواظب باش، عصبانی می شیم»،«پاگنده به هنگ کنگ می‌رود»، «پاگنده به آفریقا می‌رود»، «پاگنده به مصر می‌رود»،«بادی به غرب می‌رود» و…ایفای نقش کرده است.

وی سالها به عنوان یک شناگر حرفه ای و بازیکن واترپلو که حتی به رقابت های المپیک نیز رفته است شناخته می شده اما هیچ وقت نتوانست در شنا به موفقیت های جهانی برسد و آن را نیمه کاره رها کرد.وی مدتی نیز  به عنوان مشاور منطقه‌ای حزب فورزا ایتالیادر لاتزیو مشغول به کار شد، اما در این کار نیز موفق نبود. و به بازیگری و نویسندگی روی آورد. او روز گذشته در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.