حمله انتحاری به فرودگاه استانبول

مقام های ترکیه گروه تروریستی داعش را مظنون حملات انتحاری در فرودگاه آتاتورک استانبول اعلام کردند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز :بینالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه در فرودگاه آتاتورک استانبول به خبرنگاران گفت پروازها به این فرودگاه از سرگرفته شده است. نتایج تحقیقات به عمل آمده حاکی از آن است که گروه تکفیری صهیونیستی داعش در پشت حمله تروریستی فرودگاه استانبول قرار دارد و مسئول اصلی آن است.بینالی ییلدیریم در محل وقوع این حادثه به خبرنگاران گفت: « تاکنون ۳۶ نفر بر اثر حمله تروریستی فرودگاه استانبول کشته و شمار زیادی نیز زخمی شده اند.»به گزارش خبرگزاری رویترز از استانبول ، ییلدیریم خاطر نشان کرد حال شمار کمی از زخمی ها وخیم است.

آتاتورک فرودگاه اصلی استانبول و بزرگترین فرودگاه ترکیه از لحاظ شمار مسافر و تعداد پرواز است. این فرودگاه در سال ۱۹۲۴ آغاز کرده و در منطقه «یسیلکوی» واقع در بخش اروپایی شهر قرار دارد. فرودگاه آتاتورک در ۲۴ کیلومتری غرب مرکز شهر واقع شده و مرکز اصلی پروازهای خطوط هوایی ترکیه به شمار می‌رود.
در سال ۲۰۱۵ بیش از ۶۰ میلیون مسافر از این فرودگاه جابجا شده‌اند، که از این نظر فرودگاه آتاتورک یازدهمین فرودگاه شلوغ جهان به شمار می‌آید.
در راستای انزجار از این حملات تروریستی پیامهایی از گوشه و کنار دنیا مخابره میگردد:
کاخ سفید در بیانیه ای حمله تروریستی در فرودگاه اصلی استانبول را با شدیدترین لحن محکوم کرد. کاخ سفید در این بیانیه افزود آمریکا همچنان در حمایت از ترکیه ثابت قدم باقی می ماند.
دبیرکل سازمان ملل حمله تروریستی سه‌شنبه شب در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول را محکوم کرد و همکاری بین المللی فزاینده را برای مقابله با چنین اقداماتی خواستار شد.
رئیس جمهور فرانسه حمله به فرودگاه استانبول را محکوم کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان نیز با انتشار پیامی در صفحه توئیترش، به حملات تروریستی دیشب در فرودگاه آتاتورک استانبول ترکیه واکنش نشان داد.
محمدجواد ظریف در این پیام کوتاه نوشته است: باز هم ترور در فرودگاه کشور دوست و همسایه ما (ترکیه) به زشتی سربرافراشت. خشونت افراط‌گرایانه یک خطر جهانی است. باید باهم با آن مقابله کنیم.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.