گفت‌و‌گوی‌ تلفنی‌ واعظی‌ با‌ نماینده‌ رئیس‌جمهور‌ ترکیه

محمود واعظی نماینده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران در امور ترکیه روز چهارشنبه در تماس تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود نهاد زیبکچی نماینده ویژه رئیس جمهوری و وزیر اقتصاد ترکیه، از بروز حادثه تروریستی دیشب در فرودگاه استانبول ابراز تاسف کرد.

 

به گزارش هاتف امروز ،محمود واعظی نماینده ویژه رئیس جمهوری اسلامی ایران در امور ترکیه روز چهارشنبه در تماس تلفنی با همتای ترکیه‌ای خود نهاد زیبکچی نماینده ویژه رئیس جمهوری و وزیر اقتصاد ترکیه ، با ملت، دولت و خانواده قربانیان این جنایت ابراز همدردی نمود.

واعظی در این مکالمه تلفنی تاکید کرد که موفقیت در مبارزه با پدیده شوم تروریسم و افراط، مستلزم همکاری همه کشور‌ها در این خصوص می‌باشد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا دو کشور بیش از پیش برای توسعه مناسبات دوجانبه و ریشه کنی عاملان ترور در منطقه همکاری‌های نزدیک تری داشته باشند.

نیهاد زیبکچی هم در این گفتگو ضمن تشکر از دولت و ملت ایران برای ابراز همدردی با ملت و دولت ترکیه، از جانباختن یک شهروند ایرانی در این حادثه ابراز تاسف و با خانواده وی ابراز همدردی کرد.

در حملات انتحاری شب گذشته در ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی استانبول، دست کم ۴۱ نفر کشته و نزدیک به ۲۵۰ نفر زخمی شدند که مداوای ۱۲۸ تن از آن‌ها در بیمارستان‌ها ادامه دارد.

به دنبال تغییر و تحولات در دولت آنکارا، جودت یلماز وزیر توسعه ترکیه که سال‌ها به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری در امور ایران فعال بود و ریاست طرف ترک کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکیه را عهده دار بود، در دولت جدید بینالی یلدریم نخست وزیر، جای خود را به نهاد زیبکچی داده است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.