موافقت روحانی با استعفای سید صفدر حسینی و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی

در جلسه‌ای که امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، رییس جمهور با استعفای دسته جمعی رییس و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی موافقت کرد.

به گزارش هاتف امروز، به دنبال انتشار فیش حقوقی رییس صندوق توسعه ملی، نشست هیأت امنای صندوق توسعه ملی با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی برگزار شد. در این نشست با استعفای دسته‌جمعی رئیس (سید صفدر حسینی) و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی موافقت شد. این جلسه با حضور طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی، زنگنه وزیر نفت، ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیف رئیس کل بانک مرکزی، حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور، جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، عبدالهی رئیس اتاق تعاون و سراج رئیس هیئت نظارت بر صندوق توسعه ملی برگزارش شد.

پیش از این نیز به دنبال انتشار اخباری مبنی بر دریافت حقوق‌های خارج از عرف، هیات وزیران در جلسه سی‌ام خردادماه امسال به پیشنهاد هیات امنای صندوق توسعه ملی و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی، آیین‌نامه مالی، معاملاتی، اداری و استخدامی صندوق توسعه ملی را به شرح زیر اصلاح کرد:

۱- ماده ۳۹ به این شرح اصلاح می‌شود: هر گونه به‌کارگیری نیروی انسانی برای اجرای وظایف پست‌های سازمانی مصوب صندوق توسعه ملی در قالب قراردادهایی است که به تایید رییس هیات عامل می‌رسد. به کارگیری نیروی انسانی در صندوق مبتنی بر نیاز سازمانی و برنامه‌های مصوب هیات عامل است که با توجه به اصل شایستگی، برابری و عدالت در جذب و شرایط صندوق براساس دستورالعمل مصوب رییس هیات عامل انجام می‌شود.

۲- متن زیر به عنوان تبصره ۳ به ماده ۴۳ اضافه می‌شود.

جداول و مقررات ناظر بر حقوق و مزایای ثابت (مزد پایه یا مزد رتبه)، مزد سنوات، فوق‌العاده‌ها (مزد شغل، جذب، سختی شرایط کار)، تسهیلات رفاهی (حق اولاد، مسکن، خواروبار، یارانه غذا، ایاب و ذهاب) و سایر مزایای غیرمستمر رییس‌کل، قائم‌مقام و اعضای هیات عامل بانک مرکزی به ترتیب به رییس هیات عامل، قائم‌مقام و اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی تسری داده می‌شود.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.