موسوی لاری: احمدی نژاد یک مهره سوخته سیاسی است/ روحانی، احمدی نژاد را رقیب خود نمی‌داند

موسوی لاری

عضو مجمع روحانیون مبارز احتمال نامزدی رئیس دولت‌های نهم و دهم برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده را منتفی دانست و با بیان اینکه محمود احمدی نژاد “یک مهره سوخته سیاسی است”، گفت که وی برای روحانی رقیب تلقی نمی‌شود.

به گزارش هاتف امروز، عبدالواحد موسوی لاری در گفتگویی گفت: احمدی نژاد یک مهره سوخته سیاسی است و بحث ورود وی به انتخابات ریاست جمهوری شوخی است. البته، عده ای او را از این شهرستان به آن شهرستان می برند و جمعیتی را هم دور وی جمع می کنند تا روحانی را آزار دهند ولی من احمدی نژاد را خطر تلقی نمی کنم.»

این عضو مجمع روحانیون مبارز تصریح کرد: « احمدی نژاد از کدام کارنامه خود می تواند دفاع کند؟ فقط می تواند بگوید که من یک یارانه ۴۵ هزار تومانی دادم. شاهدیم که الآن همه کشور گرفتار بلایای این یارانه است. ایشان چگونه می تواند خود را از کوله باری از تخلفات و اتهامات مالی که بر دوش دارد پاک کند؟!»
موسوی لاری با بیان اینکه «تا همین الآن هم دولت روحانی نجابت به خرج داده و بسیاری از آنها را باز نکرده است»، خاطرنشان کرد: اگر روحانی مسائلی که احمدی نژاد و یارانش دارند را با مردم در میان بگذارد، آن وقت می بینید که مردم به فردی که چنین مشکلات عظیمی را برای آنها درست کرده است، آیا اصلا رای می دهند؟! »

موسوی لاری گفت: من معتقدم احمدی نژاد رای قلیلی دارد که برای پیروزی وی در انتخابات کارساز نیست.

عضو شورایعالی اصلاحات یادآور شد: «بعید می دانم خود روحانی هم احمدی نژاد را رقیب خود بداند چون در سپهر سیاسی کشور، احمدی نژاد شخصی پایان یافته است. حالا اگر عده ای او را از این شهرستان به آن شهرستان برای سخنرانی و تجمع می برند، برای کاسبی خودشان است.»

وی همچنین به توئیت سال گذشته رئیس جمهوری مبنی بر تمایل وی برای برگزاری یک همه پرسی اشاره کرد و گفت: قانون اساسی همواره مراجعه به آرای عمومی را اساس کار خود قرار داده است. انتخاب رئیس جمهور، اعضای مجلس، شوراهای شهر و روستا و اعضای خبرگان همه و همه بر پایه مراجعه به رای مردم است. این مراجعه فقط به انتخابات محدود نمی شود و می تواند در مورد مسائل مهم کشور نیز صورت گیرد.

موسوی لاری افزود: برجام، یارانه ها، مناسبات ما با دنیای غرب و مسائلی مانند آن از جمله موضوعاتی است که دولت می تواند با کسب نظر از مراجع رسمی، در مورد آنها رفراندوم برگزار کند چون قانون اساسی راه آن را بازگذاشته است.

وی احتمال اینکه چنین رفراندومی مربوط به بحث نظارت استصوابی باشد را رد کرد و اظهارداشت: در مورد نظارت استصوابی مقام معظم رهبری بعد از حوادث ۱۸ تیر ۷۸ گفتند’ که این نظارت دیگر تبدیل به قانون شده است و اگر نظری درباره آن دارید از طریق مجلس بروید آن را بررسی کنید.. از این رو، به نظر من نیازی به رفراندوم ندارد.

موسوی لاری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تغییر رئیس صدا و سیما گفت: رسانه ملی باید کارکردی ملی داشته باشد. نمی توان پسوند رسانه ملی را یدک کشید ولی برای یک جناح کار کرد؛ یعنی همان چیزی که در دهه اخیر اتفاق افتاده است.

وی افزود: متاسفانه در این سالها رسانه ملی، نماد حضور ملت نبوده است حال آنکه ما ملتی ۸۰ میلیونی هستیم که چتر قانون اساسی روی سرمان است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه رسانه ملی باید به همه افراد یکسان نگاه کند، تصریح کرد: انتظار ما این است که با تغییر مدیر ،به این مساله توجه شود وگرنه اگر در بر همان پاشنه قبلی بچرخد، مردم تنها برخی سریالهای صدا و سیما را می بینند و به اخبار و برنامه های سیاسی آن توجهی نمی کنند. یعنی خانواده ها سریالی را می بینند ولی موقع خبر که رسید، کانال را عوض می کنند.

موسوی لاری گفت: اگر صدا و سیما بازگو کننده نظرات و دیدگاههای عامه مردم که زیر چتر قانون اساسی هستند باشد مردم گرایشی به رسانه های خارجی که جهت گیری هایشان را از دولتهای خود می گیرند، نخواهند داشت. از همین رو، انتظارمان از آقای علی عسگری رییس جدید رسانه ملی این است که به طور بنیادی به این نقاط ضعف توجه کنند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.