نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ موافقت کردند

به گزارش هاتف امروز : لایحه اصلاح بودجه سال ۹۵ کل کشور صبح امروز (سه‌شنبه) توسط محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به خانه ملت آورده شد.

نوبخت از لزوم تصویب این لایحه در مجلس سخن گفت و نمایندگان را تشویق به دادن رای مثبت به اصلاح بودجه سال ۹۵ کرد.

در لایحه ارائه شده از سوی دولت تبصره ۲۲ حذف شده که این اقدام انتقاد برخی نمایندگان مجلس را درپی داشته است.

در این تبصره آمده است «بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه وجوه ارزی مستردشده ناشی از طرح دعاوی در مراجع بین‌المللی و کشورهای خارجی مربوط به قراردادهای نظامی قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تا سقف پنجاه هزار میلیارد (۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰)ریال را به ردیف درآمدی ۱۶۰۱۶۵ جدول شماره (۵) این قانون واریز کند. معادل مبلغ واریزی از محل ردیفها و جداول مربوطه در این قانون به مصرف می‌رسد.»

این تبصره به موضوعات دفاعی کشور بازمی‌گردد و به اذعان برخی نمایندگان عدم تحقق آن موجبات تضعیف توان دفاعی کشور را فراهم می‌کند.

بخش «ب» تبصره ۱۴ هم از دیگر موارد حذف شده در لایحه اصلاح بودجه سال ۹۵ کل کشور است.

طبق این بخش، از ابتدای تیرماه ۱۳۹۵ پرداخت یارانه به اشخاص مشمول این تبصره تصرف در اموال عمومی بوده و جرم محسوب می‌شود.

این بخش از تبصره ۱۴ به حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی اختصاص دارد که در لایحه اصلاحی حذف شده است.

در این جلسه علیرضا محجوب (نماینده مردم تهران ) به عنوان مخالف و محمدحسین فرهنگی ( نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو )به عنوان موافق ؛ سخنانی ایراد کرده و نظرات خود را بیان نمودند.

به گزارش هاتف امروز ، در پایان نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۵ تیر ماه) مجلس شورای اسلامی با ۱۴۲ رأی موافق، ۷۱ رأی مخالف و ۱۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در جلسه با یک فوریت لایحه اصلاح قانون بودجه ۹۵ موافقت کردند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.