اشرف شیبانی اقدم در نمایشگاه رنگ احساس:می‌خواهم شعر درونم را در جذبۀ رنگ و خط بسرایم

نمایشگاه نقاشی‌ “رنگ احساس” با ۲۳ اثر اشرف شیبانی اقدم که عواطف رها شده یک هنرمند در آن به تصویر کشیده شده و اکثریت آن‌ها به سبک آبستره و انتزاعی رسم شده است، با استقبال بی نظیر مخاطبین روبرو شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز،زروان روح بخشان یکی از برجسته ترین استادان عرصه هنرهای تجسمی، در رابطه با این نمایشگاه گفت: مجموعه رنگ احساس خانم شیبانی، همان‌طور که از عنوانش پیداست، حکایت عواطف رها شده هنرمند است. این آثار که در نگاه نخست یادآور نقاشی کنشی جکسون پولاک هستند، در واقع حاصل تلاش هنرمند برای بیان دریافت‌ها و احساساتی هستند که او کلامی برایشان نیافته است. با نگاهی دقیق‌تر درمی‌یابیم که رفتار هنرمند چندان به اکپرسیونیسم انتزاعی پولاک و امثال او نزدیک نیست؛ در واقع این طبیعت است که بنا بوده انتزاعی شود.
اشرف شیبانی اقدم در رابطه با نمایشگاه رنگ احساس می‌گوید: باور دارم که هنر اصیل ترین و جذاب ترین پل ارتباط و خلاق ترین راه اظهار درون است. بعد از سالیان دراز مطالعه و نگارش پژوهش‌های ادبی، غرق در سخنان به قلم نیامده‌ام. نیرویی مرا به این باور می‌کشاند که قلم موی نقاشی زبان رساتری در اختیارم خواهد گذاشت. بشدت مجذوب رقص رنگ و لغزش خطوط روی بوم شده‌ام. می‌خواهم شعر درونم را در جذبۀ رنگ و خط بسرایم. در هر نقطه‌ای از کارهایم تکه‌ای از وجودم را نشانده‌ام. در رقص‌های فریبندۀ نور و رنگ، شور و هیجانی مرا به پرواز می‌خواند.

نمایشگاه نقاشی‌ “رنگ احساس”روز چهارشنبه ۲۳ بهمن‌ماه ساعت ۲۰ به کار خود پایان خواهد داد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.