آتش سوزی خط انتقال پلی اتیلن شمال شهر پلدختر ، مهار شد

استاندار لرستان گفت: علت دقیق آتش‌سوزی خطوط لوله گاز در پلدختر مشخص نیست.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز: مهندس هوشنگ بازوند، با اشاره به انفجار گاز در خطوط لوله منطقه پران‌ پرویز پلدختر بیان کرد: این حادثه ساعت ۲۰: ۱۶ امروز اتفاق افتاده و خوشبختانه در حال حاضر به صورت ۱۰۰ درصد مهار شده است.

بازوند گفت: با اقدام سریع ستاد حوادث و مدیریت بحران استان، این آتش‌سوزی بزرگ در خطوط لوله پلی‌اتیلن در شهرستان پلدختر ظرف چهار ساعت مهار شد.

وی ادامه داد: این خطوط خوراک پتروشیمی را از جنوب غرب منتقل می‌کند که در اثر شکستن لوله این حادثه اتفاق می‌افتد.

بازوند با بیان این که علت این حادثه در دست بررسی است و هنوز هیچ چیز مشخص نیست، اظهار کرد: در اولین اقدام پس از این حادثه با مدیر عامل شرکت تماس گرفته شد و شیر انتقال گاز به صورت کامل بسته شد.

استاندار لرستان اضافه کرد: با روی دادن این حادثه بلافاصله مدیریت بحران استان و شهرستان به منطقه اعزام و تمامی امکانات نیز به کار گرفته شد. یک فروند بالگرد نیز به محل اعزام شد.

بازوند با تقدیر از فرماندار شهرستان پلدختر و تمامی عواملی که این آتش‌سوزی را مهار کردند، بیان کرد: مقداری گاز در لوله‌ها باقی ماند که ما منتظر ماندیم بسوزد زیرا نشت آن برای اهالی منطقه خطرناک بود.

وی تعداد دقیق مصدومان این حادثه را ۱۲ نفر اعلام کرد و گفت: این افراد نیز به صورت سطحی دچار سوختگی شده بودند که خوشبختانه کار مداوا و درمان آنها به سرعت انجام شد.

بازوند با تاکید بر این که میزان دقیق این حادثه آتش‌سوزی مشخص نیست و نیاز به زمان دارد، یادآور شد: علت این حادثه در دست بررسی است و هرگونه اظهار نظر توسط برخی افراد تنها گمانه‌زنی بوده و صحیح نیست.

وی افزود: باید این نکته را بگویم که این اتفاق به هیچ وجه عمدی نبوده و در حال حاضر نیز تمامی عوامل در منطقه حضور داشته و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.