حواشی دویست و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران

انتقاد رئیس کمیسیون معماری شورای شهر تهران از فروش ۹۰ هزار میلیارد ریال املاک شهر
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به گزارش معاون مالی شهرداری، از فروش ۹۰هزار میلیارد ریالی املاک پایتخت بشدت انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز، محمد سالاری روز سه شنبه در دویست و هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران که به گزارش معاون مالی اقتصادی شهرداری تهران از فعالیت های انجام شده اختصاص داشت، افزود: این اقدام شهرداری مبنی بر فروش این حجم از املاک پایتخت، جفا در حق شهروندان است.
وی تصریح کرد: براساس گزارش اعلام شده، مجموعه املاک فروخته شده شهر تهران به حدی است که ارزش آن بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد ریال برآورد می شود.
سالاری تصریح کرد: فروش این مقدار املاک شهر تهران به ارزش ۹۰ هزار میلیارد ریال به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در گزارش معاون مالی اقتصادی شهرداری تهران عنوان شد که ۳۰ هزار میلیارد ریال از بدهی شهرداری مربوط به مدیریت قبلی است تاکید کرد: در بحث بدهی دولت به شهرداری تهران باید مشخص شود که میزان بدهی دولت فعلی و دولت های قبلی چقدر است.
سالاری گفت: البته ارائه گزارش مالی از فعالیت های شهرداری تهران در صحن علنی شورا و با حضور رسانه ها، اقدامی مثبت ناشی از تلاش اعضای شورا برای ایجاد شفافیت در عرصه فعالیت های مالی مدیریت شهری است.
به گزارش هاتف امروز، قدرت گودرزی معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران امروز با ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های این معاونت، میزان بدهی شهرداری تهران به پیمانکاران، بانک ها و بیمه را بالغ بر ۸۵ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.
محمدباقر قالیبافنیز صبح امروز به صورت سرزده دراین جلسه حاضر شد.
این جلسه شورای شهر تهران، حواشی دیگری نیز داشت که از جمله آن، جلوگیری از حضور عکاسان به صحن شورا بود، به گونه‌ای که طی جلسه امروز به عکاسان رسانه‌های مختلف به غیر از عکاس شورای شهر اجازه ورود به صحن داده نشد و عکاس یکی از رسانه‌ها نیز که توانسته بود به داخل صحن شورا برود، از او خواسته شد که صحن شورا ترک کند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.