جامعه ورزشی کره جنوبی از پیروزی نماینده شمشیربازی ایران برابر «گو بون گیل»متحیر شد

برد شیرین «مجتبی عابدینی» عضو تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر کشورمان برابر «گو بون گیل» قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن از کره جنوبی، جامعه ورزشی و مردم این کشور را شوکه کرد.

هاتف امروز :
«گو بون گیل» نفر سوم رده بندی جهان، دارنده مدال طلای تمامی رده های سنی جهان و همچنین قهرمان بلامنازع آسیا، دیروز چهارشنبه برابر نماینده کشورمان در مسابقات ریو تن به شکست داد.
این پیروزی که بازتاب های بسیاری گسترده ای در رسانه های ورزشی جهان داشت، خیلی زود در سراسر کره جنوبی و رسانه های این کشور نیز سر و صدا ایجاد کرد و بسیاری از نشریات ورزشی کره ای سعی کردند علت شکست نماینده خود را اضطراب بالای وی عنوان کنند.
خبرگزاری یونهاپ و روزنامه های ورزشی کره جنوبی با انتشار تصاویر و گزارش های مختلف از این مسابقه نوشتند که نماینده کشورشان متحمل شکست سنگینی شده است.
ورزش دوستان در کره جنوبی می گویند که از این شکست شوکه شده اند بخصوص آنکه مرد شماره سه شمشیربازی جهان در چهار مسابقه قبلی خود هرگز مغلوب عابدینی نشده بود.
خود «گو بون گیل» بعد از این مسابقه گفت که به شدت مضطرب بوده و هر بار به خود تلقین می کرده است که باید آرام باشد اما نتوانسته خود را کنترل کند.
او همچنین خاطرنشان کرد که از این شکست ابراز ناامیدی زیادی کرده اما به هر صورت نتیجه ای است که باید قبول کرد.
وی همچنین گفت که عابدینی یکی از بهترین شمشیربازان در این رشته ورزشی است و هر بار با او روبرو می شود اضطراب دارد و در قاره آسیا همیشه این ورزشکار ایرانی یک رقیب سرسخت برای او به حساب می آید.
او افزود که شاید چند بار بخت شکست عابدینی را در مسابقات ریو داشت اما اضطراب به او اجازه خودنمایی در برابر شمشیرباز ایرانی را نداد.
حریف قدر کره ای پس از این شکست با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ تصریح کرد که عابدینی تمامی نقشه های او را برای رسیدن به یک نشان خوش رنگ در ریو نقش برآب کرد.
گفتنی است، مجتبی عابدینی نماینده کشورمان در اسلحه سابر رقابتهای شمشیربازی بازیهای المپیک ۲۰۱۶ برزیل، در دور نخست نایب قهرمان جهان از اوکراین را شکست داد و در دومین رقابت توانست «گو بون گیل» را از پیش رو برداد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.
شمشیرباز اسلحه سابر ایران در این مرحله با «وینسنته آنستت» نفر پنجم جهان از فرانسه روبرو شد و با ارائه نمایشی خونسرد و هوشیارانه به پیروزی ۱۵ بر ۱۳ رسید و به نیمه نهایی صعود کرد.
وی در مرحله نیمه نهایی به مصاف «هومر» نایب قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان از آمریکا رفت و در دیداری تماشایی و با وجود تلاش فراوان با حساب ۱۵ بر ۱۴ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.
این در حالی است که عابدینی سه ماه قبل و در رقابت های جهانی این شمشیرباز آمریکایی را شکست داده بود.
عابدینی برای کسب مدال برنز به مصاف «کیم جونگ» از کره جنوبی رفت و با قبول شکست ۱۵ بر ۸ از رسیدن به مدال بازماند.
علی پاکدامن دیگر نماینده شمشیربازی ایران بود که در دور نخست مقابل حریف آلمانی شکست خورد.

187

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.