ترکیه اتحادیه اروپا را به لغو قرارداد مهاجرت تهدید کرد

هاتف امروز: آنکارا هشدار داد درصورتی که اتحادیه اروپا با آزادی روادید برای شهروندان ترکیه‌ای موافقت نکند، باید قید قرارداد مهاجرت را بزند.
به گزارش هاتف امروز به نقل از رویترز، «مولود چاووش‌ اوغلو،» وزیر امور خارجه ترکیه، دوشنبه در گفتگو با روزنامه آلمانی «بیلد»، اظهار داشت اتحادیه اروپا باید در ماه اکتبر با آزادی روادید برای شهروندان ترکیه‌ای موافقت کند؛ در غیر این صورت، این اتحادیه باید قید قرارداد مهاجرت را بزند.
زمانی که از چاووش‌ اوغلو پرسیده شد: آیا در صورت موافقت نشدن با آزادی روادید برای شهروندان ترکیه‌ای صدها هزار پناهجو از این کشور به سوی قاره سبز روانه خواهند شد؟ وی پاسخ داد: نمی‌خواهم درباره بدترین حالت ممکن سخن بگویم؛ گفتگوها با اتحادیه اروپا در این خصوص ادامه دارد؛ اما، واضح است که ما یا تمامی قراردادها را به طور همزمان اجرا می‌کنیم و یا اینکه قید همگی آن‌ها را خواهیم زد.
بروکسل به ترکیه وعده داده در ازای متوقف کردن موج ورود مهاجران به قاره سبز، اتباع این کشور قادر خواهند بود به صورت آزادانه و بدون نیاز به روادید، به ۲۶ کشور عضو «شنگن» سفر کنند. با این وجود، «گونتر اتینگر،» کمیسر اتحادیه اروپا، چندی پیش اعلام کرد تصور نمی‌کند آزادی روادید برای شهروندان ترکیه تا یک ‌سال آینده محقق شود. وی اقدامات سرکوبگرانه ترکیه پس از کودتای نافرجام این کشور را دلیل این امر اعلام کرد.
یکی از شرایط اتحادیه اروپا برای آزادسازی روادید اصلاح قوانین ضدتروریسم در ترکیه است.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.