آیا مایکروسافت کنسول XBOX خود را فراموش خواهد کرد ؟؟

مایکروسافت: Xbox Play Anywhere بازی‌های کنسولی را از بین نمی‌برد

پایگاه خبری تحلیلی هاتف امروز : هنگامی که مایکروسافت ویژگی Xbox Play Anywhere را در اوایل سال جاری و در نمایشگاه E3 2016 معرفی کرد، این ویژگی به مذاق برخی از افراد خوش نیامد. Xbox Play Anywhere به گیمرها این امکان را می‌دهد تا با خرید یک نسخه از بازی در کنسول، کپی آن را در ویندوز ۱۰ (یا برعکس) در دسترس داشته باشند.

اصل ایده این است که شما با خرید یک نسخه از هر بازی بتوانید آن را بدون آنکه لازم باشد برای هر سیستم نسخه متفاوتی خریداری کنید، روی کامپیوتر و Xbox داشته باشید. این ایده برخی از کاربران را نگران کرده است، آنها فکر می‌کنند مایکروسافت کنسول XBOX خود را فراموش خواهد کرد و بیشتر به کامپیوترهای ویندوزی خواهد پرداخت. اما آلبرت پنلو (Albert Penello) مدیر اجرایی بخش XBOX به شدت فراموشی کنسول محبوب مایکروسافت را توسط این کمپانی تکذیب می‌کند.

xbox-play-anywhere-640×360آلبرت پنلو در مصاحبه‌ای با گیم اسپات (منتشر شده در پادکست Circle) به این موضوع اشاره کرد که آوردن بازی‌های کنسول به PC به معنای دوری یا فراموش کردن کنسول XBOX نیست، بلکه دادن امتیازات بیشتر به گیمرها است.

“دادن فرصت تجربه بازی‌های بزرگی چون Quantum Break و Killer Instinct به بچه‌های کامپیوتری، به معنی دوری و فراموش کردن بچه‌های کنسولی نیست. فقط و فقط به این روش تعداد بیشتری از افراد شانس بازی کردن بازی‌های بزرگ را بدست خواهند آورد”.

204

او همچنین گفت “به نظر من آوردن بازی‌های کنسول به PC، سبب عدم تمایل مردم برای خرید کنسول‌ها نمی‌شود”. در همین راستا به تازگی خبری منتشر شد که در آن مایکروسافت اعلام کرده بود که تنها یک نسل دیگر از XBox را معرفی خواهد کرد، البته به این معنا است که مایکروسافت با معرفی کنسول قابل ارتقاء، فاصله قدرت پردازشی کنسول‌ها که در بازه ۷ تا ۱۰ سال معرفی می‌شوند را کم‌تر کند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.