چگونه اطلاعات دستگاه های اندرویدی را بطور کامل حذف کنیم؟

هاتف امروز: هرچند در دستگاه‌های اندرویدی می توان همه ی اطلاعات دستگاه را حذف کرد، اما این ابزار برای حذف همیشگی اطلاعات کارساز نخواهد بود و اطلاعات پاک‌شده با روش‌هایی قابل بازیابی می‌باشند. شرکت‌های امنیتی برنامه هایی رایگان و یا حتی غیررایگان برای حذف اطلاعات در دستگاه‌های اندروید ارائه کرده‌اند، با این حال به نظر می‌رسد که می‌توان با طی کردن چند گام بیش‌تر، اطلاعات دستگاه را کاملا حذف کرد. 

 

راه های حذف کامل اطلاعات از دستگاه های اندرویدی

 اول: اطلاعاتتان را رمز گذاری کنید

قبل از شروع به پاک کردن اطلاعات  بهتر است آن‌ها را رمز‌گذاری کنید تا در صورت بازیابی، اطلاعات  غیرقابل استفاده باشد . برای رمز‌گذاری  وارد تنظیمات دستگاه شوید، سپس بخش Security یا امنیت را انتخاب کنید و گزینه‌ی رمز‌گذاری تلفن همراه یا Encrypt phone را انتخاب کنید. 

 دوم: بازگشت به تنظیمات کارخانه
مراحل بازگردانی به تنظیمات کارخانه را  انجام دهید، برای این‌کار در تنظیمات گزینه‌ی Backup & Reset را انتخاب کنید و سپس بازگردانی به تنظیمات کارخانه را اجرا کنید. البته قبلاً از اطلاعاتی که لازم دارید یک پشتیبان تهیه کنید.
 
سوم: بارگذاری داده‌های بی‌مصرف
معمولاً مورد های اول و دوم کافی است، اما اگر قصد دارید امنیت بیش‌تری برای اطلاعات شخصی خود ایجاد کنید، حافظه‌ی تلفن همراه خود را پس از این‌که گام‌های اول و دوم را پر کردید با داده‌های جعلی مانند تصاویر، فیلم‌ها و البته دفتر‌چه‌تلفن جعلی پر کنید.
چهارم: مجدداً بازگشت به تنظیمات کارخانه
مجدداً وارد تنظیمات شوید و مراحل بازگردانی به تنظیمات کارخانه را انجام دهید. به این ترتیب، در صورتی که اطلاعات حافظه تلفن همراه شما، بازگردانی شوند، اطلاعات اصلی شما در میان اطلاعات جعلی که در گام سوم ایجاد کرده‌اید، پوشش داده شده‌اند و احتمال بازگردانی آن‌ها بسیار پایین است.
علت معرفی گام اول بود که به نظر می‌رسد افراد این مسئله را فراموش می‌کنند و پس از فروش تلفن همراه خود ممکن است درگیر مشکلات ناخواسته شوند.
 

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.