چگونه هوش مصنوعی امنیت خانه را کامل می‌کند؟

با پیشرفت روزافزون وسایل و تجهیزات امنیتی خانه، استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای کنترل حسگرها و تجهیزات ایمنی در قالب یک بستر الکترونیک کاملا ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش هاتف امروز و به نقل از دیلی میل، تا یک دهه قبل قیمت وسایل امنیتی پیشرفته مثل اسکنر اثر انگشت و اسکنر لنز چشم بسیار بالا و تنها برای طیف خاصی از مشتریان قابل تهیه بود، اما در حال حاضر با پیشرفت صنایع تولید وسایل امنیتی، سیاست‌ تولید این وسایل به سمت استفاده همگانی تغییر پیدا کرده و با قیمت‌گذاری مناسب اکنون تجهیزات پیشرفته امنیت خانه با قیمت مناسب در دسترس علاقه‌مندان است.

فناوری هوش مصنوعی کنترل امنیت خانه با استفاده از اطلاعات دریافتی از وسایل و حسگرهای امنیتی در بیرون و داخل خانه به صورت کاملا خودکار امنیت خانه را تامین کرده و در صورت بروز حادثه، صاحب‌خانه را در جریان امور قرار می‌دهد.

محققان معتقدند که در صورت استفاده از تجهیزات الکترونیک متصل به اینترنت برای کنترل بعضی از وسایل خانه مثل درِ برقی، دوربین امنیتی یا سیستم خودکار تهویه هوا، بستر هک شبکه توسط افراد سودجو فراهم می‌شود و در صورت عدم استفاده از فناوری هوش مصنوعی کنترل خانه، احتمال سرقت به مراتب افزایش می‌یابد.

فناوری امنیت با هوش مصنوعی در واقع یک رایانه با نرم‌افزار پیشرفته است که با استفاده از مجموعه دوربین‌های موجود در اطراف خانه و با نرم‌افزار شناسایی پیشرفته چهره، قادر است صورت عابران و همسایگان را شناسایی و در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کند تا هنگام تشخیص افراد غریبه در مجاورت خانه، احتمال دستبرد و تصویر عابر را از طریق اپلیکیشن تلفن‌همراه هوشمند به صاحب خانه اطلاع دهد، یا در صورتی‌که صاحب‌خانه در دسترس نباشد و احتمال دستبرد قطعی باشد، با پلیس تماس گرفته و وضعیت را گزارش دهد.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.