شرکت هواپیمایی جدید در راه ایران/ ۲ شرکت هلی‌کوپتری هم موافقت اصولی گرفتند


هاتف امروز: دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی‌گفت: در‌ جلسه مشترک مسوولان عالی سازمان هواپیمایی با وزیر راه و شهرسازی، موافقت اصولی با درخواست شش شرکت جدید هواپیمایی و دو شرکت هلی‌کوپتری صادر شد.

به گزارش هاتف امروز: مقصود اسعدی سامانی گفت: درخواست تعدادی از متقاضیان تاسیس شرکت هواپیمایی و هلی‌کوپتری در جلسه با وزیر راه و شهرسازی و مسوولان سازمان هواپیمایی مطرح و با اصلاحاتی به تصویب رسید.

وی با اعلام خبر موافقت اصولی با درخواست شش شرکت جدید هواپیمایی و دو شرکت هلی کوپتری، گفت: با تصمیمی که برای صدور موافقت اصولی به این شرکت‌ها گرفته شد، این شرکت‌ها از این به بعد باید به دنبال مقدمات کار و تامین سرمایه باشند.

سامانی توضیح داد: معمولا روال این طور است که بعد از گرفتن موافقت‌نامه اصولی، شرکت های هواپیمایی شش ماه وقت دارند تا نسبت به تامین سرمایه لازم، پنج فروند هواپیما و الزامات مربوط به ساختار شرکت و تدوین نظام‌نامه‌ها اقدام کنند و بحث کفایت سرمایه را زمانی می‌توانند تامین کنند که مجوز بهره‌برداری بگیرند.

به گفته سامانی ‌برای تأسیس شرکت هواپیمایی شرایطی در نظر گرفته شده است که گام اول آن‌ تأ‌مین ۳۵۰ میلیارد تومان‌ نقدینگی و دارا بودن ۵ فروند هواپیمای ملکی است.

آنگونه که سایت خبری وزارت راه گزارش داده، سامانی تاکید کرد که باید زمینه ورود سرمایه‌گذاران جدید و هواپیماهای کوچک با ظرفیت کمتر فراهم شود تا اتصال فرودگاه‌های کوچک به یکدیگر صورت گیرد.

وی همچنین درخصوص آخرین وضعیت طرح کارتی شدن سوخت ایرلاین ها، گفت: بر اساس آخرین صحبت‌هایی که داشتیم، با توجه به اینکه شرکت ها در طی ۵ ماه گذشته صورت حساب های خود را به موقع پرداخت کرده اند بنابراین همین روشی که طی پنج ماهه گذشته اعمال شده است در آینده هم تدوام خواهد داشت.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در خصوص بحث بدهی شرکت‌ها نیز، گفت: قرار شد با استفاده از سازوکاری که در تبصره ۲۳ قانون بودجه سال ۹۵ پیش بینی شده است، پیگیری‌های لازم صورت بگیرد تا با همکاری شرکت های هواپیمایی و وزارت امور اقتصاد و دارایی برخی از بدهی‌های شرکت های هواپیمایی به شرکت نفت از محل استفاده از ظرفیت های تبصره ۲۳ قانون بودجه سال ۹۵ پرداخت شود.

به گفته سامانی تمامی شرکت های هواپیمایی با ارایه چک نسبت به تخصیص بدهی‌های گذشته خود اقدام کردند.

محل تبلیغات

سایت اتومبیل(bama)
برای مشاهده سایت، برروی تصویر زیر کلیک کنید.